Nowa płyta pn. „Młodzi wokaliści Brzeskiego Centrum Kultury” już dostępna

0

Na rynku muzycznym ukazała się nowa płyta CD pn. „Młodzi wokaliści Brzeskiego Centrum Kultury”. Płytę nagrano w Studiu Nagrań Andrzeja Matkowskiego w Brzegu we współpracy z sekcją muzyczną BCK – instruktor mgr Stanisław Szymocha. Okładkę zaprojektowała Beata Staszczyk.


Nagranie zawiera 15 piosenek skomponowanych przez Andrzeja Matkowskiego, urodzonego w Brzegu muzyka, autora tekstów, aranżera. Kompozytor piosenek był przez wiele lat gitarzystą i wokalistą zespołów muzycznych m.in. Piastelsi, Grupa Muzyki Drewnianej. Koncertował poza granicami kraju w Niemczech, dawnej Jugosławii z takimi zespołami jak Grand Meritum czy Trakt.

Wykonawcami piosenek są znani już na brzeskiej scenie muzycznej młodzi artyści: Damian Lis (wystąpił w ostatniej edycji TVN „Mam talent”), Julia Kowalska, Monika Zawistowska, Maja Kurczyńska, Agata Bielecka, Emilia Krypel, Kornelia Sapieja, Angel Kibanda i Dominika Rybarczyk.

Po ukazaniu się płyty, w Brzeskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich wykonawców piosenek, rodziców dzieci biorących udział w nagraniach oraz kompozytora Andrzeja Matkowskiego. Instruktor Sekcji Muzycznej Stanisław Szymocha – pomysłodawca i realizator tego projektu podziękował wszystkim za zaangażowanie podczas nagrań, zapowiedział realizację kolejnych. Każde dziecko biorące udział w nagraniach otrzymało w prezencje pod choinkę wydaną płytę. Na zakończenie spotkania dzieci zaprezentowały swoim rodzicom nagrane piosenki.

Płyta CD jest do kupienia w Punkcje Informacji Turystycznej (Brzeg ratusz) w cenie 10 zł/szt. Może to być doskonały prezent pod choinkę dla dzieci lubujących śpiewać i słuchać muzyki.

Tekst: Eugeniusz Szewczuk