Weekendowy przegląd filmowy (30.-31.12.)

0

Ostatni w tym roku weekend w większości przypadków stanowi okazję do świętowania Sylwestra i świetnej zabawy. Oglądanie telewizji wydaje się sprawą marignalną. Jednak dla tych, którzy zdecydują się spędzić ten czas przed ekranem, znajdzie się kilka interesujących pozycji.


Sobota (30.12.):

Ostatnia piosenka – TVN, godz. 20:00

melodramat

Targana emocjami Ronnie traci kontakt z ojcem po rozwodzie rodziców. Po długich namowach matki, dziewczyna godzi się, aby spędzić wakacje z niechcianym rodzicielem. W trakcie pobytu u ojca, okazuje się, że wiele ich łączy

(The Last Song,2010  reż. Julie Ann Robinson, USA, 107 min.)

The Walk: Sięgnąć chmur – TVP, godz. 20:15

biograficzny

Film opowiada historię Philippe’a Petita, francuskiego marzyciela i kaskadera. Mężczyzna postanawia przejść się po linie rozpiętej między wieżowcami World Trade Center w Nowym Jorku.

(The Walk,2015  reż. Robert Zemeckis, USA, 118 min.)

Wall-E – Polsat, godz. 20:05

animowany

Po opuszczonej, brudnej Ziemi porusza się sympatyczny robocik o imieniu Wall-E. Wiedzie samotne życie na pustkowiu, segregując śmieci. Pewnego dnia zakochuje się w nowoczesnym robocie o imieniu Eva. Wybranka serca zmienia monotonne dotąd życie małego robota.

(Wall-E, 2008, reż. Andrew Stanton, USA, 98 min.)

Niedziela (31.12.):

Seksmisja – Stopklatka TV, godz. 20:00

Sierpień 1991. Dwaj śmiałkowie, Maks i Albert budzą się ze stanu hibernacji w krainie zamieszkałej jedynie przez kobiety. Legendarna komedia z Jerzym Stuhrem i Olgierdem Łukaszewiczem.

(Seksmisja, 1983, reż. Juliusz Machulski, Polska, 117 min.)

Aniołki Charliego – TV Puls, 21:50

film akcji

Trzy agentki, Natalie, Dylan i Alen stanowią zgrany zespół, który niejednokrotnie ryzykuje życie w walce ze złoczyńcami. Ich szefem jest tajemniczy Charlie, który tym razem powierza im misję uwolnienia genialnego Erika Knoksa z rąk porywaczy.

(Charlie’s Angels, 2000, reż. McG, USA, 98 min.)

Miłość, szmaragd i krokodyl – TVN 7, godz. 19:00

Główna bohaterka znajduje mapę skarbów. Niefortunnym zdarzeniem losu dowiadują się o tym ludzie, którzy porywają jej siostrę i oczekują na okup w postaci mapy wiodącej do ogromnego bogactwa.

(Romancing the Stone, 1984, reż. Robert Zemeckis, Meksyk/USA, 106 min.)