Weekendowy przegląd filmowy (13.-14.01.)

0

Stacje telewizyjne mają do zaoferowania w ten weekend raczej sprawdzone, dobrze znane propozycje. Mimo braku hitowych premier, z pewnością można przyjemnie spędzić czas przed ekranem telewizora.


Sobota (13.01.):

Bodyguard (1992) – TVN, godz. 20:00

sensacyjny, akcja

Słynna piosenkarka, Rachel Marron nękana jest anonimami od grożącego jej psychofana. Postanawia zatrudnić prywatnego ochroniarza. Współpracownicy wokalistki wybrali na to stanowisko Franka Farmera, emerytowanego agenta CIA.

(tytuł oryginalny: The Bodyguard, kraj: USA, czas trwania: 129 min., reżyseria: Mick Jackson, od lat 12)

Wyścig (2013) – TVP 1, godz. 20:15

biograficzny

Jest rok 1976r. Rosnącą popularności cieszy się królową sportów wyścigowych – Formuła 1. Dwaj rywalizujący ze sobą kierowcy, Niki Lauda i James Hunt walczą nie tylko o pierwsze miejsce w wyścigach, ale przede wszystkim o przewagę mentalną.

(tytuł oryginalny: Rush, kraj: Wielka Brytania, czas trwania: 117 min., reżyseria: Ron Howard, od lat 16)

Lepiej późno niż później (2003) – TVN 7, godz. 21:00

komedia

Mężczyzna w sile wieku, Harry, dostaje ataku serca w trakcie romantycznych chwil z młodą Marin. Dziewczyna wyjeżdża, zostawiając starszego od siebie kochanka pod opieką swojej matki. Jack Nicholson w nietypowej dla siebie roli.

(tytuł oryginalny: Something’s Gotta Give, kraj: USA, czas trwania: 128 minut, reżyseria: Nancy Meyers, od lat 12)

Niedziela (14.01.):

Gwiezdne Wojny Epizod V: Imperium Kontratakuje (1980) – TVN, godz. 20:10

science-fiction, space opera

Bitwa o galaktykę ma coraz większe rozmiary. Grupa rebeliantów wciąż walczy z hegemonią Imperium, którego wiernym sługą jest potężny Darth Vader. Najlepiej oceniona przez krytyków i konserwatywnych miłośników Gwiezdnych Wojen część sagi.

(tytuł oryginalny: Star Wars Episode V: The Empire Strikes Again, kraj: USA, czas trwania: 124 minuty, rezyseria: Irvine Kerschner, od lat 12)

Szklanką po łapkach (1996) – TVP 2, godz. 00:30

komedia

Ginie partnerka agenta służb specjalnych WD-40, Dicka Steele’a. Po wielu latach do tajnych służb rekrutuje się jej córka, Barbara. Jest to jedna z przyczyn, dla których już emerytowany agent Steele powraca do wcześniejszej pracy.

(tytuł oryginalny: Spy Hard, kraj: USA, czas trwania: 78 min., reżyseria: Rick Friedberg, od lat 12)

Kret (2010) – TVP Kultura, godz. 20:20

thriller

Sprawcy krwawej pacyfikacji w czasie stanu wojennego są sądzeni za wyrządzone czyny. Wychodzi na jaw informacja, że SB miała informatora wśród strajkujących. Syn jednego z górników podejmuje sie śledztwa w tej sprawie.

(tytuł oryginalny: Kret, kraj: Polska/Francja, czas trwania: 104 min., reżyseria Rafael Lewandowski, od lat 12)