Weekendowy przegląd filmowy [27-28.01]

0

Ostatni weekend stycznia nie rozpieszcza widzów głośnymi produkcjami. Nietrudno jednak będzie znaleźć coś dla siebie w ofercie stacji telewizyjnych. Filmy w przewidzianym weekendowym paśmie z pewnością znajdą swoich miłośników, którzy dobrze spędzą czas przed telewizorem.


Sobota (27.01.):

16 przecznic (2006) – TVP 1, godz. 20:15

film sensacyjny

Podstarzały policjant, który myślami jest już na emeryturze, a nie w trakcie czynnej służby mundurowej dostaje niebezpieczne zadanie do wykonania. Powierzono mu misję eskortowania świadka, którego głos jest kluczowy w rozwoju ważnej sprawy sądowej. Areszt śledczy i sąd dzieli zaledwie 16 przecznic. Po drodze czyhają jednak niespodziewane niebezpieczeństwa.

(16 block, USA, czas trwania: 98 minut, reż. Richard Donner, od lat 12)

Magic Mike (2012) – Polsat, godz. 22:00

komediodramat

Mike Lane dorabia nocami jako striptizer w jednym z nocnych klubów. Któregoś dnia poznaje zwolnionego z pracy Adama, który namawia go do pójścia ścieżką własnej kariery. Wszystko zmienia się, gdy Mike zaczyna interesować się siostrą Adama.

(Magic Mike, USA, czas trwania: 106 minut, reż. Steven Soderbergh, od lat 12)

Zapaśnik (2008) – Stopklatka TV, godz. 00:35

dramat sportowy

Randy Robinson (w tej roli świetny Mickey Rourke) święcił triumfy w latach 80. XX wieku jako mistrz zapasów. Nie potrafi odnaleźć się w życiu po zakończeniu kariery sportowej. Snuje się bez celu i jest sfrustrowany. Wszystko zmienia się, gdy staje przed możliwością stoczenia walki z dawnym rywalem.

(The Wrestler, USA, czas trwania: 105 minut, reż. Darren Aronovsky, od lat 16)

Niedzielia (28.01.):

Mandela: Droga do wolności (2013) – TVP 1, godz. 22:55

biograficzny

Film opowiada historię życia Nelsona Mandeli, legendarnego afrykańskiego polityka, który przeciwstawiał się polityce apartheidu oraz wszelkim represjom wobec czarnoskórej społeczności Republiki Południowej Afryki. Jego walka i wysiłek zostały docenione, ponieważ wygrał wybory prezydenckie, stając się pierwszym w historii RPA ciemnoskórym przywódcą narodu.

(Mandela: Long Walk to Freedom, USA, czas trwania: 141 minut, reż. Justin Chadwik, od lat 12)

Stan gry (2009) – TVP 2, godz. 0:30

thriller

Śmierć asystentki słynnego kongresmena stanowi jest zagadką dla dziennikarzy i czytelników. Dopiero reporterskie śledztwo obnaża tajemnice skrywane przez skorumpowanych polityków i biznesmenów, którzy w drodze do celu są w stanie uciec się do ostateczności.

(State of play, Wielka Brytania, czas trwania: 122 minuty, reż. Kevin McDonald, od 16 lat)

Suma wszystkich strachów (2002) – TVN 7, godz. 20:00

sensacyjny

Panujące na świecie nastroje nie są zbyt przyjazne ludziom. Groźny przywódca neonazistowskiej bojówki stawia sobie za cel rozpętanie III Wojny Światowej. Prowokuje w tym celu konflikt między USA i Rosją. Amerykańscy naukowcy próbują złagodzić konflikt, powołując sztab ekspertów i analityków.

(Sum of all fears, USA, czas trwania: 124 minuty, reż. Phil Alden Robinson, od lat 16)