Pianistka Michalina Rzeszutek wystąpi w brzeskim zamku

0

Michalina Rzeszutek to wyjątkowo utalentowana pianistka i laureatka konkursów w zakresie kameralistyki, która zaprezentuje swoje umiejętności w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Koncert, który odbędzie się w ramach cyklu „Wieczory Lisztowskie” zaplanowano na sobotę 24.02.2018 o godz. 18:00. Wydarzenie honorowym patronatem objął Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański.


Michalina Rzeszutek obecnie jest studentką I roku pianistycznych studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Zbigniewa Faryniarza. Wcześniej uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im.Ludomira Różyckiego w Gliwicach i ukończyła studia licencjackie we wrocławskiej AM w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Faryniarza.

Brała udział w licznych pianistycznych kursach solistycznych oraz kameralnych, pracując pod kierunkiem między innymi prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Kevina Kennera, prof. Czesława Stańczyka czy prof. Bogumiła Nowickiego.

Jest laureatką konkursów muzyki kameralnej – uzyskała III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym w Krakowie,wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym w Katowicach i III nagrodę na Międzyuczelnianym Konkursie Duetów Wokalnych we Wrocławiu.

W programie koncertu, który brzeska publika będzie mogła wysłuchać w sobotę 24.02 znalazły się takie utwory jak: Ballada g-moll op. 23, Mazurki op. 59Nr 1 a-moll, Nr 2 As-dur, Nr 3 fis-moll, Ballada F-dur op. 38 – Fryderyka Chopina, Cztery Preludia z I zeszytu:„Les sons et les parfums tournent dansl’airdu soir”(Dźwięki i wonie krążą w wieczornym powietrzu), „Lescollinesd’Anacapri”(Wzgórza Anacapri), „Des pas sur la neige”(Ślady na śniegu), „Ce qu’a vu le vent d’Ouest”, (To, co ujrzał zachodni wiatr) – Claude’a Debussy’ego oraz II Sonata gis-moll op. 19, Andante i Presto – Aleksandra Skriabina.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Słowo o muzyce wygłosi Juliusz Adamowski.