Weekendowy przegląd filmowy (03.-04.03.)

0

Bieżący koniec tygodnia oferuje wiele telewizyjnych atrakcji. W repertuarze stacji telewizyjnych znajdują się zarówno znane i lubiane animacje dla najmłodszych, jak i bardziej poważne propozycje. Przekrój tematyczny jest interesujący i z pewnością każdy telewidz znajdzie dla siebie odpowiednią pozycję.


Sobota (03.03.):

Shrek (2001) – Polsat, godz. 20:05

Życie Shreka – ogra, który mieszka na bagnach zostaje zakłócone. Postacie z bajek, które zły lord Farquad wypędził z Królestwa próbują odzyskać swój dom. Pełna humoru animacja stworzona przez studio DreamWorks.

(tytuł oryginalny: Shrek, czas trwania: 90 minut, reż. Andrew Adams)

Skazany na bluesa (2005) – Stopklatka TV, godz. 22:35

Lata 70. XX wieku, śląski wokalista, Ryszard Riedel gra w zespole Dżem i jest idolem całej rzeszy fanów. Film pokazuje wzloty i upadki ikony polskiej muzyki. Fenomenalny Tomasz Kot w roli głównej.

(tytuł oryginalny: Skazany na bluesa, czas trwania: 97 minut, reż. Jan Kidawa-Błoński)

Kac Vegas w Bangkoku (2011) – TVN, godz. 21:05

Po dwóch latach od ostatniego, szalonego wieczoru kawalerskiego, grupa przyjaciół decyduje się na kolejną szaloną wyprawą. Celem ich podróży staje się Bangkok, w którym ponownie wpadają w pełne zwrotów akcji tarapaty.

(tytuł oryginalny: Hangover: Part II, czas trwania: 102 minuty, reż. Todd Phillips)

Thelma i Louise (1991) – TVP 1, godz. 23:20

Dwie przyjaciółki wspólnie spędzają weekend. W wyniku niefortunnego incydentu zostają zmuszone do ucieczki. Jedno z najciekawszych dzieł w filmografii Ridleya Scotta. Pełen refleksji film drogi.

(tytuł oryginalny: Thelma & Louise, czas trwania: 124 minuty, reż. Ridley Scott)

Niedziela (04.03.):

Ona (2013) – TVP 1, godz. 23:55

Samotny mężczyzna kupuje nowoczesne urządzenie, którego zadaniem jest zaspokajanie potrzeb użytkownika. Sprzęt emituje jedynie przyjemny, kobiecy głos. Pomimo tego w głowie mężczyzny rodzi się nietypowe uczucie.

(tytuł oryginalny: Her, czas trwania: 121 minut, reż. Spike Jonze)

Iron Man II (2010) – TVN, godz. 21:35

Tony Stark musi zmierzyć się z groźnym Ivanem Wanko, a także z własnymi problemami. Druga część trylogii o genialnym multimiliarderze. Gratka dla fanów komiksów z uniwersum Marvela.

(tytuł oryginalny: Iron Man II, czas trwania: 124 minuty, reż. Jon Favreau)

Sherlock Holmes (2009) – TVN 7, godz. 20:00

Niekonwencjonalna interpretacja przygód bohatera powieści Sir Arthura Conana Doyle’a. Sherlock Holmes jest uzdolnionym detektywem, a do tego ekscentrykiem. Lubi towarzystwo kobiet i chętnie wdaje się w bójki.

(tytuł oryginalny: Sherlock Holmes, czas trwania: 128 minut, reż. Guy Ritchie)