Brzeskie Centrum Kultury ogłosiło pierwszą gwiazdę DKB 2018

0
DKB 2018
fot. Zakopower.pl

Zakopower wystąpi w Brzegu! Taką informację podał organizator Dni Księstwa Brzeskiego. W tym roku – wyjątkowo – święto miasta odbędzie się na bocznych boiskach miejskiego stadionu, a wszystko za sprawą remontu amfiteatru.


„Zakopower to ujmując skrótowo folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważące groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej, czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych” – czytamy na oficjalnym profilu facebookowym „Dni Księstwa Brzeskiego”.

Góralska energia popłynie ze sceny już 2 maja, ale to nie wszystko. Wiadomo, że Brzeskie Centrum Kultury zakontraktowało aż trzy gwiazdy wieczoru. Oprócz zespołu Zakopower w Brzegu wystąpi polski wokalista oraz niebywale utalentowana piosenkarka i autorka tekstów. Organizatorzy nie zdradzają na razie szczegółów, jednak kolejną gwiazdę DKB 2018 poznamy w ciągu najbliższych dni.

Więcej o zespole Zakopower: http://www.zakopower.pl