Finisaż wystawy i koncert w brzeskim Zamku

0

W sobotę 12.05.2018 w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu odbędzie się „Zamkowy wieczór artystyczny”. W ramach wieczoru najpierw zrealizowany zostanie finisaż wystawy Wrocławskiej Grupy „Wątek”, a po nim przyjdzie pora na kolejny koncert w ramach cyklu, pn. „Wieczory Lisztowskie”.


W ramach wystawy, której finisaż rozpocznie się o godzinie 17:00, a którą przygotowała Grupa Wątek, oglądać można wrocławską tkaninę artystyczną. Autorami wystawy są: Małgorzata Bibrowicz, Stenia Bogoczek, Teodozja Bujnowska-Niedzielska, Anatol Igor Chlabicz, Dagmara Chotnicka-Świat, Krystyna Hendrychowska, Małgorzata Hobler, Anna Jesinowicz-Nguyen, Dorota Kozak, Ludwika Olszewska, Ewa Maria Poradowska-Werszler, Dorota Szałapak i Robert Wieczorek.

Wystawa w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, którą zwiedzający podziwiać mogli od 12.04.2018 r., jest pierwszą tak dużą prezentacją wrocławskiej tkaniny unikatowej, przez artystów grupy tkackiej „Wątek” działającej przy Galerii „Na Jatkach” we Wrocławiu. Finisaż wystawy będzie okazją do kontaktu z twórcami dzieł prezentowanych na wystawie.
Tuż po finisażu, tj. o godz. 18:00 w Sali koncertowej brzeskiego zamku odbędzie się koncert z cyklu „Wieczory Lisztowskie”. Koncert, pn. „Bella Italia” wykonają: Eleni Ioannidou – sopran, Rafał Majzner – tenor i Jerzy Owczarz – fortepian. Widzowie będą mieli okazję do wysłuchania pieśni, arii i duetów E. Curtisa, L. Denzy, G. Donizettiego, G. Pucciniego, F.P. Tostiego, E. Tagliaferrego, G. Verdiego oraz utwory fortepianowe F. Liszta. Słowo o muzyce wygłosi Juliusz Adamowski.

Wstęp na „Zamkowy wieczór artystyczny” jest bezpłatny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.zamek.brzeg.pl.