Mrok/Amok/Poza – wystawa uczniów II LO w brzeskim Zamku

0

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta między lekcjami, zadaniami domowymi i przygotowywaniem się do kolejnych sprawdzianów zawsze znajdują czas na realizację swoich pasji artystycznych. Tym razem przygotowali wystawę, pn. „Mrok/Amok/Poza”, której wernisaż odbędzie się w piątek 18. maja w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.


To nowość w brzeskim Zamku, gdyż po raz pierwszy autorami wystawy są uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Brzegu. Wykonali oni pracę twórczą, bazując na obrazach z kolekcji Rodziny Mroczkowskich. Efektem pracy uczniów jest wystawa, której wernisaż zaplanowano na 18.05, na godzinę 17:00. W trakcie wernisażu, zaprezentowany zostanie także specjalny pokaz artystyczny, który będzie wspaniałym uzupełnieniem wydarzenia. Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 30. czerwca.

– „Autorami wystawy pt. „Mrok/Amok/Poza” są uczniowie fakultetu z języka polskiego (klasy drugie). Ich twórcze działania polegały na pracy z malarskimi dziełami sztuki polskiej przełomu XIX/XX w. zgromadzonymi w kolekcji Rodziny Mroczkowskich. Uczniowie, podzieleni na trzy grupy, wybrali swój zestaw obrazów, nadając mu nie tylko autorski tytuł, ale także formę i treść, wyrażoną w interpretacjach każdego z dzieł sztuki. Ich przemyślenia zostały wydane w katalogu, swoistym przewodniku po wystawie. Wernisaż będzie zatem oryginalną wypowiedzią młodych ludzi na temat ich sposobu widzenia świata. Punktem wyjścia do rozważań stał się obraz pt. „Hindus” (…). Dokąd zaprowadził autorów wystawy? Odpowiedź już 18. maja podczas otwarcia wernisażu. Nie przegap! Przyjdź! ZAPRASZAMY!” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na oficjalnym fanpagu II LO na facebooku.

My również przyłączmy się do zaproszenia i w imieniu organizatorów i młodych twórców serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Wstęp wolny.