Ulewa dzieciom niestraszna. Piknik rodzinny w Szydłowicach [fotorelacja]

0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę (9. czerwca) w ogrodach przy kościele św. Bartłomieja Apostoła w Szydłowicach odbył się festyn rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. To jedna z największych cyklicznych imprez dla dzieci w powiecie brzeskim.


Niesamowitą frajdę i mnóstwo zabawy przygotowano dla dzieci z Szydłowic i okolicznych miejscowości gminy Lubsza w sobotę (09.06). Wydarzenie zrealizowano z okazji Dnia Dziecka, a za jego organizację odpowiedzialni byli: Rada Sołecka z Szydłowic z sołtysem wsi Stanisławem Kowalkowskim, Rada Parafialna, miejscowi strażacy oraz wielu ludzi dobrej woli na czele z proboszczem parafii Szydłowice księdzem Tomaszem Luboińskim.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Uroczystego otwarcia pikniku dokonał gospodarz obiektu – ks. Tomasz wraz ze Starostą Brzeskim Maciejem Stefańskim, gospodarzem wsi i wójtem Gminy Lubsza Bogusławem Gąsiorowskim. Tuż po przywitaniu uczestników przyszła pora na wspólną zabawę. Pomimo ulewy jaka przeszła nad Szydłowicami, dzieci nie zrezygnowały z wielu zabaw i bogatego programu jaki przygotowali dla nich organizatorzy.

Atrakcji nie brakowało, a wśród nich wymienić można takie jak: dmuchane zamki, tańce, różnorodne gry i zabawy prowadzone przez zespół „Trele – morele”. Na każdego czekała niezliczona ilość nagród i wyróżnień. W loterii fantowej można było wygrać wiele atrakcyjnych nagród, bowiem każdy los wygrywał. Serwowano popcorn, kiełbaski z rożna, ciasto, kawę i napoje chłodzące.

Wszystkie dzieci wróciły do domów z uśmiechami na twarzach, a wspólna zabawa z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

tekst i zdjęcia:
Eugeniusz Szewczuk

 

Reklama
Reklama