XI Festival Tanga „Alegría en Brzeg” za nami

0

To były cztery dni świetnej zabawy ze zmysłowym tańcem w roli głównej. Od czwartku do niedzieli, tancerze z całego świata prezentowali w Brzegu przeróżne odmiany tanga.  


Ostatni dzień festiwalu „Alegría en Brzeg”  rozpoczął się od „Poranka tangowego w Herbaciarni”. Po porannych pląsach miłośnicy południowo amerykańskich rytmów mogli przenieść się do Ratusza, gdzie w Sali Stropowej odtańczyli „Milongę”. Wieczorem tango było obecne na Zamku Piastów Śląskich i ponownie w brzeskiej „Herbaciarni”, gdzie oficjalnie zakończono XI edycję Festiwalu Tanga w Brzegu.

Na Tango Festival Alegría en Brzeg jestem pierwszy raz, muszę przyznać że jestem zachwycona. Miejsca, w których tańczymy są czarujące. Jestem zauroczona bezgranicznie Herbaciarnią. Wybór Dj-ów jest rewelacyjny, do tego przesympatyczne przygrywające orkiestry. Bardzo dobrze tańczyło się do dobranej muzyki. Spodobał się mi pomysł z możliwością zatańczenia tanga ulicznego na Placu Polonii Amerykańskiej, co było bardzo ciekawym doświadczeniem, którego raczej nie spotyka się na tego typu imprezach. Za rok planuję zdecydowanie odwiedzić ponownie Brzeg – mówiła z wielkim zadowoleniem Alicja, miłośniczka tanga z Krakowa.

Jestem w Brzegu już trzeci raz! Tegoroczna edycja zachwyciła mnie, jest inna niż poprzednie, organizatorzy postawili na różnorodność, są występy pokazowe, grała orkiestra, do tego dochodzą różne miejsca, w których można zachwycić się tańcem do którego grają wspaniali Dj-ie. Wszystkiego jest więcej, cała impreza rozpoczęła się już w czwartek, a przez te wszystkie cztery dni w Brzegu panowała wspaniała atmosfera – dodała Maria z Wrocławia.

Codziennie nasi goście mogli uczestniczyć w trzech Milongach w różnych miejscach, które mają różniące się klimaty. We wszystkich miejscach grało 12 DJ-ów z różnych krajów. Każdy reprezentuje inną osobowość w związku z czym grana przez nich muzyka jest wyróżniająca się. Wszystkich łączy jedno, starają się grać w sposób radosny z dużą dawką energii – opowiadała Ewa Maria Sikorska, jedna ze współorganizatorów Festiwalu.

Przez cztery dni podczas tegorocznej edycji Tango Festival Alegría en Brzeg bawiło się pond 500. miłośników argentyńskiego tańca. W Brzegu pojawili się goście z różnych stron świata. Kolejna edycja już w przyszłym roku.