„Kulturalne Wakacje 2018” z Brzeskim Centrum Kultury

0

Tegoroczne „Wakacje Kulturalne”, organizowane przez Brzeskie Centrum Kultury, to przede wszystkim cykl koncertów i spektakli teatralnych. Powraca także kino plenerowe. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych widzów.


Lipiec i sierpień to czas, kiedy można odetchnąć od nauki i pracy, a skupić się na podróżach, zwiedzaniu, przeżywaniu przygód, czy uczestnictwie w eventach. Już w najbliższy piątek (6.07) o godz. 16:00 na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu, najmłodsi brzeżanie będą mogli uczestniczyć w programie rozrywkowo-konkursowym pt. „Mamo, tato, co ty na to?”.

– W tym roku, kolejna edycja wakacyjnych eventów w Brzegu będzie nietypowa, ponieważ Brzeskie Centrum Kultury będzie przechodzić gruntowny remont. W związku z tym, wszystkie atrakcje odbędą się w plenerze. Zagospodarowaliśmy dwa miesiące wakacji na wydarzenia piątkowe, sobotnie i niedzielne. W każdy piątek lipca i sierpnia przygotowaliśmy atrakcyjne oferty dla dzieci. Wszystkie imprezy dla najmłodszych będą rozpoczynać się o godz. 16:00. W lipcu, wydarzenia piątkowe odbędą na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu, a w sierpniu na brzeskiej „Marinie” – wylicza Łukasz Oskar Michalak z Brzeskiego Centrum Kultury.

– Sobotnie wydarzenia to eventy skierowane do kinomanów, ponieważ wracamy z „Kinem Plenerowym”. Każdy seans w wakacyjne soboty będzie się rozpoczynać o godz. 21:30. W wakacyjne niedziele natomiast, realizować będziemy różnego rodzaju koncerty. W tegorocznej edycji „Kulturalnych Wakacji” koncerty odbywać się będą na Placu Drzewnym – Marinie, a zaplanowany na 15. lipca koncert Kwartetu Smyczkowego odbędzie się w Dolnym Ogrodzie Zamkowym na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Już teraz serdecznie zapraszamy na sobotnie (7.07) kino plenerowe. Tym razem widzowie obejrzą filmową wersję musicalu „Moulin Rogue!”, która jest przeznaczona dla widzów od 12. roku życia. Pierwszym koncertem zaś, który odbędzie się już w niedzielę (08.07) będzie występ Duetu Apasjonata o godz. 17:00 na Placu Drzewnym – zapraszamy! – zachęca Łukasz Oskar Michalak.

Dodatkowe informacje o eventach, a także szczegółowy program dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej Brzeskiego Centrum Kultury.

Anna Wendlińska