Uniwersytet Trzeciego Wieku ma swój jubileusz

0
fot. archiwum / UTW

W tym roku przypada jubileusz 15-lecia istnienia.To piękny czas, to lata działalności na rzecz seniorów zrzeszonych w UTW. Czy jest to stracony czas? Absolutnie nie. Właśnie tutaj zdobywaliśmy i zdobywamy wiedzę, która pozwala dorównać młodości z wdziękiem, siłą i pięknem.


Postrzegać starość kolorowo a nie w czarnych barwach. Dlatego nie walczymy z upływem czasu, bo z góry wiemy, że jesteśmy skazani na przegraną. Ale też nie narzekamy, nie zrzędzimy i nie rozpaczamy nad tym, czego robić już nie możemy. Przeciwnie, całą energię wkładamy w to, co jeszcze możemy robić. Mistrzostwo w starzeniu się z wdziękiem wymaga od nas przede wszystkim pielęgnacji własnej duszy. Lata mogą pomarszczyć nasze ciało jak pisał Samuel Ullman, ale porzucenie entuzjazmu może przysporzyć zmarszczek naszej duszy. A te są może niewidzialne, to jednak zdradzają je oczy i zachowanie.

My z UTW nie porzucamy entuzjazmu, bo on nam daje siły do odkrywania nowych smaków życia. Nagrodą za to są nasze oczy, pełne blasku, życzliwości i dobroci i humoru. Pielęgnujemy tylko dobre wspomnienia, bo one są mocną podporą pogodnej i uśmiechniętej jesieni życia. Phil Bosmans, powiedział: „Musisz się uczyć starości. Starość nie jest katastrofą. Dni twojej starości nie muszą być dniami nieszczęścia . Ucz się być człowiekiem starym z młodym sercem. To wielka sztuka”I właśnie tą sztukę opanowaliśmy dzięki wykładom, warsztatom, ćwiczeniom z różnych dziedzin nauki np. psychologii, socjologii, medycyny, fizjoterapii, kultury, historii itp. Wszystkim słuchaczom i sympatykom z okazji jubileuszu życzę na przyszłe lata dużo zdrowia, pomyślności i dążenia do wyznaczonego celu.

Prezes Zarządu BSUTW
Ewa Bruzi