Christmas Show

0

18 i 19 grudnia odbyły się premierowe spektakle pt. „Christmas Show” w wykonaniu grup tanecznych z Brzeskiego Centrum Kultury oraz gości specjalnych. Reżyserem i choreografem widowiska była Paulina Rutowicz.


 

Na scenie zaprezentowało się około stu pięćdziesięciu adeptów sztuki tanecznej. Na uwagę zasługuje fakt, że najmłodsza tancerka ma niewiele ponad trzy latka.

Autorka spektaklu „Christmas Show” przyzwyczaiła brzeskich widzów do tego, że w swoich przedsięwzięciach artystycznych sięga po tematy ważne, emocjonalne i dotykające bezpośrednio każdego z nas. Tym razem porusza temat ducha świąt Bożego Narodzenia. Pokazuje, że warto ten czas spędzić w gronie rodzinnym i nie zawsze to co nowoczesne jest bardziej atrakcyjne od tego, co tradycyjne.

Na scenie, oprócz tancerzy, zobaczyć można było rapującego Mikołaja i Mikołajową (w tych rolach: Tomasz Kośny i Stella Lis-Kośny). „Biegunowej pierwszej parze” towarzyszyły zaradne, pracowite i uśmiechnięte elfy – Julia Bydłowska, Karolina Hołomejko, Julia Karlikowska, Anita Tokarz, Milena Sawicka. W spektaklu nie zabrakło też kogoś, kto świąt nie lubi i próbuje zniszczyć ich magiczną atmosferę – Menagera Focha (w tej roli Michela Pencz).

Duża Scena Brzeskiego Centrum Kultury po raz kolejny wypełniła się po brzegi, a owacjom nie było końca. Sam spektakl stał się najpiękniejszymi życzeniami świątecznymi młodych artystów dla wszystkich widzów.

Spektakl „Christmas Show” będzie można jeszcze zobaczyć 10 stycznia o godz. 16.00. Bezpłatne wejściówki można odbierać od 7 stycznia w Punkcie Informacji Turystycznej w Brzegu.

cs