Brzescy poeci zawędrowali na pogranicze

0

Członkowie Stowarzyszenia Żywych Poetów, na czele z Radosławem Wiśniewskim, wzięli udział w 24. Noworudzkich Spotkaniach z Poezją.

W imprezie, która odbyła się 10 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie udział wzięło wielu artystów z terenu całej Polski, a także spoza granic kraju. Gościem honorowym tegorocznych Spotkań z Poezją, prowadzonych przez Karola Maliszewskiego, były opolski poeta Jacek Podsiadło.
Podczas imprezy swoje wiersze zaprezentowali m.in. Radosław Wiśniewski z Brzegu; Jan Baron z Chorzowa; Zofia Mirska z Kłodzka; David Magen, Karol Maliszewski, Irena Piekarz, Rafał Różewicz, Anna Marcinkiewicz z Nowej Rudy; Antoni i Iwona Matuszkiewiczowie z Martínkovic (Czechy); Moniki Maciejczyk z Polanicy-Zdrój; Tamara Hebes ze Świdnicy; Roman Gileta, Danuta Góralska-Nowak i Wiesława Kamińska z Wałbrzycha.
Wiersze Věry Kopeckiej z Křinic (Czechy) przeczytał Antoni Matuszkiewicz, a Dariusza Ciupińskiego i śp. Zygmunta Krukowskiego – Karol Maliszewski.
Podczas 24. Noworudzkich Spotkaniach z Poezją odbył się również recital autorskich piosenek Krzysztofa Karwowskiego oraz konkurs jednego wiersza, który wygrał Jan Baron z Chorzowa. Jury wyróżniło jeszcze utwory Rafała Różewicza oraz Romana Gilety. W imprezie wzięli udział również poeci: Zuzanna Grzybowska, Renata Herter, Marcina Lada z Nowej Rudy; Kamil Osękowski z Brzegu, Adam Michnik, Lidia Niekraś z Kłodzka, Krzysztof Śliwka z Ząbkowic Śląskich oraz poeta
z Ukrainy i goście z czeskiego radia.
Impreza była ponadto idealnym momentem do wręczenia honorowych członkostw „Stowarzyszenia Żywych Poetów”. Z rąk Radosława Wiśniewskiego odebrali je wieloletni przyjaciele brzeskiej Organizacji – Karol Maliszewski i Anna Szpak.