Czas premier w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skarbimierzu

0

Pod koniec lutego na scenie w hali sportowej w Żłobiźnie, GBP Skarbimierz wystawiła premierowo spektakl, pt. „Królestwo”. Druga połowa marca będzie obfitować w kolejne wydarzenia sceniczne, bowiem w trakcie najbliższych dwóch tygodni grupy artystyczne GBP zaprezentują premiery kolejnych spektakli!


Pierwszy ze spektakli obejrzeć będzie można już 18-19.03.2017 o godz. 17:00. Będzie to widowisko, pt. „Akademia wychowania reniferów”. Będzie to spektakl taneczno-teatralny, którego premiera początkowo planowana była na styczeń, jednak z uwagi na sezon grypowy organizatorzy musieli podjąć decyzję o przesunięciu premiery na marzec. To idealna propozycja na zakończenie zimy!

Za scenariusz i choreografię odpowiedzialna jest Justyna Mencel, natomiast za reżyserię Aleksandra Stempniak. W widowisku występują grupy taneczne: Minimki, Urwisy, Agenci, Lejdis, Disckoszkraby. Gościnnie zaprezentują się także Princeski i Stalówki. W obsadzie aktorskiej znaleźli się: grupa teatralna Wierszaki, Oliwia Herman, Hanna Monkiewicz, Kornela Hanyż, Marta Konopacka, Barbara Bednarek, Brajan Prychitko oraz wokalistka Paulina Huptyś.

Kolejna premiera zostanie zrealizowana tydzień później, tj. 25-26.03.2017 o godz. 18:00. Tym razem widzowie będą mieli okazję zobaczyć nowe przygody Alicji w Krainie Czarów. Za scenariusz i część choreografii widowiska, które wystawione zostanie pt. „Kraina Czarów. Zupełnie nowa historia” odpowiedzialna jest Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk, wspierana przez instruktorki GBP Skarbimierz – Aleksandrę Stempniak (opracowanie teatralne) i Justynę Mencel (choreografia).

W „Krainie Czarów” występują: Grupa Artystyczna „Loża”, Grupa Taneczna „Lejdiss” oraz Grupa Taneczna „Stalówki”.

Scenografię do obu spektakli stworzył Krzysztof Kowalczyk. Wejściówki zarówno na „Akademię wychowania reniferów” jak i „Krainę Czarów” odebrać można (w miarę dostępności) w biurze Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu. Oba spektakle wystawione zostaną w hali sportowej w Żłobiźnie (budynek byłej szkoły rolniczej). W imieniu twórców i pomysłodawców serdecznie zapraszamy, a artystom życzymy powodzenia. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.gbpskarbimierz.naszabiblioteka.com.