Bezpłatny kurs tańca dla osób dojrzałych

0

FUNDACJA PRO SPORT przygotowała specjalną ofertę dla seniorów. Jak wiadomo ruch to zdrowie, a taniec daje radość i pozwala miło spędzić czas. Zgodnie z tym przesłaniem Fundacja prowadzi bezpłatny kurs tańca dla osób dojrzałych.


Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby każdy mógł w nich uczestniczyć. Nie trzeba posiadać żadnych nadzwyczajnych umiejętności ani żadnego doświadczenia tanecznego. Zajęcia taneczne pozwalają polepszyć formę fizyczną, przynoszą rozluźnienie i dodają energii. Są doskonałym sposobem na utrzymanie zwinności i mają dobroczynny wpływ na nastawienie psychiczne.

Taniec wpływa pozytywnie nie tylko na układ ruchowy, ale i na cały organizm, a w szczególności na układ krążenia, oddechowy, nerwowy, pokarmowy oraz na przemianę materii. Dotlenia wszystkie komórki ciała, wzmaga pracę jelit i zwiększa wydolność płuc, poprawia krążenie krwi i elastyczność stawów. Wyrabia koordynację ruchów.

Dodatkowo zajęcia taneczne są doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości. Dla wielu seniorów taniec staje się hobby i pomysłem na życie. Instruktor tańca uczy uczestników kursu zarówno tradycyjnych jak i współczesnych tańców, dostosowując się do umiejętności i preferencji grupy dbając przy tym, by spotkania były jak najbardziej owocne i interesujące.

Zajęcia realizowane w ramach kursu odbywają się w Hotelu Antonio Conference w Skarbimierzu Osiedle. Osoby zainteresowane więcej informacji znaleźć mogą na stronie internetowej www.fundacjaprosport.eu, na facebooku: www.facebook.com/fundacjaprosport.2016 oraz pod nr telefonu: 518-166-488 lub 791-543-336.

Dla przypomnienia, Fundacja Na Rzecz Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych „Pro Sport”, działająca w Skarbimierzu-Osiedle, podejmuje wiele działań i inicjatyw mających na celu promowanie kultury fizycznej, sportu, rehabilitację poprzez sport oraz stwarzanie możliwości integracji osób zagrożonych wykluczeniem ze środowiskiem. Fundacja zrealizowała wiele inicjatyw takich jak na przykład: Charytatywny Bal Andrzejkowy, akcje wspomagające potrzebujących, przekazała także dary dla osób niepełnosprawnych oraz ufundowała nagrody w konkursach uczniowskich. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z działalnością fundacji i skorzystania z zajęć tanecznych dla osób dojrzałych.