Klub 1. Pułku Saperów w Brzegu znów na podium

0

W dniach 07.04-08.04.2017 r. odbył się finał w ramach Konfrontacji Scenicznych Manewrów Wojska Polskiego w Krakowie. Pośród 52 propozycji scenicznych, zaprezentowali się także artyści z Klubu 1 Pułku Saperów w Brzegu, a wśród nich Teatr Ruchu Inwencja (w ramach przeglądu form scenicznych 13-16 lat), Zuzanna Bartczak w kategorii teatr jednego aktora – „Nie-wola istnienia”, Katarzyna Bazal w „wywiedzionym ze słowa” – „Niech żyją zmysły” oraz Anna Nowacka w recytacji (fragmenty „Z wierszy o Małgorzatce” J. Tuwima i „Pokochałem ją siłą woli” E. Stachury).


Młodzież przedstawiła spektakl „Poczwarki” w Reżyserii Zuzanny Bartczak. Niewątpliwą nobilitacją dla wykonawców, była możliwość wystąpienia na scenie legendarnej Piwnicy pod Baranami. Klimat krakowskiego kabaretu i świadomość prestiżu tej mekki kulturalnej stanowiły nie lada doping w trakcie scenicznych potyczek.

„Veni, vidi, vici” mogą powiedzieć młodzi adepci sztuki teatralnej, jak również Zuzanna Bartczak, bo to właśnie do nich należało podium i w pełni zasłużone pierwsze miejsce. Tytuł laureata trzeciego miejsca otrzymała za recytacje Anna Nowacka.

Klub po raz kolejny zaprezentował wysoki poziom w czasie trwania przeglądu. Nad wszystkimi propozycjami, jak zwykle swoim profesjonalnym, instruktorskim okiem czuwała Kierownik – Pani Jana Koronkiewicz. Gratulacjom i radości nie było końca. Czekamy na dalsze sukcesy małych i dużych artystów z Klubu. Niebawem kolejne przeglądy w ramach festiwali piosenki i tańca. Trzymamy kciuki.

Teksty: Anna Nowacka
Zdjęcia: Klub, Mariusz Bieniek