„Ósemka” na The World Games 2017 we Wrocławiu

0

20 lipca 2017r. na wrocławskim stadionie miejskim, który powstał z myślą o EURO 2012, odbyła się wspaniała uroczystość otwarcia The World Games 2017 – zawodów sportów nieolimpijskich. Ultimate Fresbee, Sumo, Fistball, Korfball, kajak polo, pływanie z płetwą, ratownictwo wodne, sporty walki, sporty wrotkarskie, łucznictwo to tylko niektóre ze 112 konkurencji tych zawodów, w których będą rywalizowali sportowcy z całego świata przez dziesięć dni. 


W tej niepowtarzalnej uroczystości otwarcia, jako widzowie wzięli udział także uczniowie brzeskiej Ósemki, którzy pod opieką wychowawcy Kordiana Zamojskiego odwiedzili Wrocław.
Rok temu grupa tych samych uczniów, wówczas klasy 6b PSP nr 8 w ZS nr 2 z OI w Brzegu wraz z wychowawcą, uczestniczyła w obozie sportowym w Krośnicach zorganizowanym przez Stowarzyszenie Gmin Aglomeracji Wrocławskiej. W trakcie tego obozu uczniowie poznali reguły wielu ciekawych dyscyplin sportowych, które obecnie odbywają się podczas trwających we Wrocławiu igrzysk. Już wtedy uczniowie zaciekawieni nowymi sportami wyrazili chęć udziału w obecnym sportowym wydarzeniu takiej miary. Dzięki dalszej współpracy z przedstawicielami Aglomeracji Wrocławskiej i pomocy Biura Oświaty w Brzegu ich marzenia zostały spełnione.

Podczas spektaklu na wrocławskim stadionie było wszystko, jak na prawdziwych igrzyskach. Przemarsze reprezentacji poszczególnych krajów, uroczyste przemówienia, hymn państwowy i hymn igrzysk, uroczyste zawieszenie flagi TWG 2017, występy artystów i świetna zabawa tu też miały miejsce. Ceremonia otwarcia trwała do późnych godzin nocnych, a tańczyliśmy w rytm muzyki artystów Wrocławskiego Teatru Muzycznego „Capitol” i Kamila Bednarka. Całość zakończyła wspólna zabawa zawodników na płycie boiska i zachwycający pokaz tańców sportowych i kaskady confetti.
Razem z uczniami Ósemki w otwarciu uczestniczyli także członkowie Brzeskiego Klubu Lekkoatletycznego „Kotwica”, którzy współorganizowali wyjazd. Uczniowie klasy IB PG nr 4 w ZS nr 2 z OI w Brzegu wyrażają serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom wyjazdu za możliwość uczestniczenia w tym historycznym wydarzeniu. Dla wielu z nas było to wielkie przeżycie i na pewno cześć z nas pojedzie do Wrocławia, aby zobaczyć zmagania sportowców na żywo.

Jako opiekun młodzieży i wychowawca cieszę się, że udało nam się z ramienia szkoły ponownie zorganizować czas wolny na wakacjach w sposób aktywny i wyjątkowo spektakularny. Myślę, że u wielu z naszych uczniów wyjazd ten pozostanie na długo w ich pamięci. Tak ważne wydarzenie sportowe nie mogło ominąć naszych podopiecznych, zwłaszcza, że następna impreza tej rangi może się już nigdy nie powtórzyć w naszym regionie.

Życzę udanych wakacji, aktywnie spędzonych ze sportami The World Games.
Ze sportowym pozdrowieniem
Kordian Zamojski