Relaks, profilaktyka, religia – nietypowe lekcje na Oławskiej

0

„Mój temat to jabłko i szczęście, Więc na początku na bit wejdę, bo nawinąć pod temat potrzeba, a na jabłkach zna się najlepiej z raju Ewa. A w temacie szczęście to tak między nami, jestem zadowolony, bo Jestem tu z wami, Wiec jeśli chodzi o owoce, to wejdę z rymami, Najważniejsze, żeby nie mieć śliwki pod oczami (…)”


Powyższe rymy to tylko namiastka umiejętności, które mieli okazję podziwiać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i Publicznego Gimnazjum nr1 w Brzegu w wykonaniu rapującego księdza diakona.

W czwartek 28 października w budynku PSP 5 przy ulicy Oławskiej w Brzegu miało miejsce bardzo nietypowe spotkanie. Uczniów odwiedził ksiądz diakon Adam Bilski. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie dość niekonwencjonalne zainteresowania księdza Adama, który z zamiłowania jest raperem-freestyalowcem. Dla niewtajemniczonych freestyle w rapie polega na układaniu rymów bez uprzedniego przygotowania.

Całość zabawy polega na spontaniczności i w dużej mierze opiera się na kreatywności ratującego. Oprócz układania spontanicznych rymów ksiądz Adam podzielił się także świadectwem swojego życia i powołania. Dla uczniów uczestniczących w spotkaniu była to z pewnością bardzo nietypowa lekcja religii, pomysłu na życie i odpoczynku. Całość spotkania odbyła się w atmosferze serdeczności i przyjaźni. Ich wyrazem były gromkie brawa i słowa uznania skierowane w stronę ks. Adama zarówno przez uczniów jak i grono pedagogiczne z dyrekcją na czele.

Spotkanie zorganizował ks. Ł. Prączko, za co serdecznie dziękujemy.