Sport kluczem do sukcesu – inauguracja sportowegoroku szkolnego PSP6

0

Uroczysta inauguracja sportowego roku szkolnego 2017/2018 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu


Wyjątkowość naszej szkoły polega na tym, że, w odróżnieniu od innych brzeskich placówek, rozpoczynamy rok szkolny dwa razy! Pierwszy, podobnie jak wszyscy – 1 września, a drugi rokrocznie w październiku. Oto bowiem, jak nakazuje tradycja, otwieramy SPORTOWY ROK SZKOLNY! I tak 27 października w naszym wspólnym świętowaniu wzięli udział pan wiceburmistrz Tomasz Witkowski, ksiądz proboszcz Marcin Czerepak, prezes klubu BTP Brzeg pani Justyna Kościelna, dyrektos Stali Brzeg pan Janusz Dziura, a także piłkarze Stali i trenerki ze szkolnej Akademii Piłkarskiej. Pan wiceburmistrz w swoich słowach zaznaczył, jak ważnym aspektem życia każdego człowieka jest sport, a ksiądz proboszcz podkreślił, że to właśnie sport kształtuje nasz charakter, uczy szlachetności i wymaga wielkiego wysiłku. Ku radości wszystkich zebranych pan burmistrz oraz wicedyrektor Dariusz Ilów zostali zaproszeni do wspólnego tańca w rytmie latino! Nietrudno się domyślić, że taniec ten wywołał wiele radości i burzę oklasków.

         Wreszcie przyszedł czas na uroczystą przysięgę oraz certyfikaty. I tak kolejno pani dyrektor Anna Krokosz wraz z panem burmistrzem każdemu nowemu uczniowi klas sportowych wręczała odświętne dyplomy, włączające ich do sportowej społeczności naszej szkoły. Tego dnia czekała nas jeszcze jedna niespodzianka. Pani Justyna Kościelna przekazała na ręce pani dyrektor koszulkę klubu z autografami wszystkich zawodników. I wtedy pojawili się oni! Piłkarze STALI BRZEG. Zaprezentowali nam wiele efektownych i zapierających dech w piersiach sztuczek wprost z boiska sportowego. To, co z reguły widzimy na szklanym ekranie, teraz mogliśmy zobaczyć na żywo. Każdy młody sportowiec wie, jak ważne było to dla nas wydarzenie.

         Sport odgrywa w naszym życiu znaczącą rolę. Jest wyzwaniem, motywacją i nakręca do działania. Niech na kolejny sportowy rok szkolny prowadzą nas słowa „Nie musisz być wielki, aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim”.

Warsztaty dziennikarskie: Zofia Kaczmarek

foto: Oliwia Smaglińska

opiekun: Adriana Puzyniak