Pasowanie na przedszkolaka w PP Przylesie

0

 

Tradycją naszego przedszkola stała się uroczystość ,, Pasowania na przedszkolaka”. Jest to wspaniała okazja do tworzenia więzi emocjonalnych rodziny z przedszkolem. 26 października 2017 roku w Przedszkolu w Przylesiu odbyła się pierwsza impreza ,, maluszków”- ważne przeżycie zarówno dla dzieci, które pierwszy rok przekroczyły próg przedszkola jak i dzieci z grupy starszej.


Dzieci na długo przed imprezą przygotowywały się do uroczystości pasowania. Wyrecytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły. Dekoracja z liści wprowadziła w jesienny nastrój. Zebrani goście bili gromkie brawa. I nastąpiła wyjątkowa chwila- wstąpienie najmłodszych dzieci do społeczności przedszkolnej, a starsze dzieci pasowaliśmy na starszaki. Pani dyrektor Marzena Kamińska za pomocą dotknięcia zaczarowanym ołówkiem dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka i starszaka.

Wychowawczynie Helena Romanowicz i Ewa Hodór wręczyły dzieciom symboliczne dyplomiki. Dzieci otrzymały również kolorowe rożki ze słodyczami, ufundowane przez Radę Rodziców. Pani bibliotekarka Barbara Marecik wręczyła dzieciom upominek. Radni Jerzy Tokarczyk i Ewa Hodór obdarowali dzieci słodyczami. Tak minął kolejny ale jakże ważny dla dzieci dzień w przedszkolu. Dziękujemy rodzicom za pomoc oraz zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości.

,, Już za chwilę na tej sali

będzie wielkie wydarzenie.

Każdy maluch dziś tu stanie

i otrzyma pasowanie”.

Opracowały: Helena Romanowicz, Ewa Hodór