Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy I LO

0

W dniu 29 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu odbyła się wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej.


Stypendia Prezesa Rady Ministrów to nagroda i wsparcie dla prymusów, którzy osiągają dobre wyniki w nauce i wykazują się dodatkową aktywnością, działalnością społeczną, wolontariacką. W tym roku nagrodę taką otrzymało z rąk Pana Michała Sieka – Opolskiego Kuratora Oświaty oraz oraz Pana Marcina Żukowskiego – Doradcy Wojewody Opolskiego 88 najlepszych uczniów z Opolszczyzny. Wśród wyróżnionych uczniów znalazła się Irena Soroka – uczennica klasy trzeciej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu.

Wyróżnienie dla Ireny jest pokłosiem jej znakomitych osiągnięć i wyników w nauce w roku szkolnym 2016/2017 – uczennica uzyskała średnią na zakończenie roku wynoszącą 5,44 – a także postawy, jako ucznia I LO w Brzegu. Gratulujemy!

Anna Karbowska