Świąteczny czas w Przedszkolu nr 8

0

Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas bycia razem, to magia opleciona zwyczajami, tradycjami i wierzeniami, to piękna pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia.


W naszym przedszkolu już wszyscy odczuwali magię tych wyjątkowych Świąt. Grupa Gepardów przygotowała Jasełka dla całej społeczności przedszkolnej i dla swoich rodziców. Była opowieść wigilijna ze świętą rodziną, aniołami, pasterzami i królami oddającymi cześć Dzieciątku. Nie zabrakło pięknych kolęd, życzeń świątecznych i opłatka. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane wraz z personelem zasiadły do wigilijnej przedszkolnej wieczerzy. Panie z kuchni przygotowały pyszny wigilijny barszcz i pierogi a rodzice zadbali o słodkości.

Rozbrzmiewały piękne kolędy , dzieci i panie składały sobie życzenia. Najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i innych, to spędzić ten czas w rodzinnej atmosferze, umocnić łączące nas więzi – aby nasze dzieci w rodzinnym gronie czuły się bezpiecznie i swobodnie. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. W naszej placówce od lat kultywujemy te piękne zwyczaje.