Mistrzostwa Dwóch Pokoleń już po raz XXIII w Ósemce

0
Reklama
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego

Rola babci i dziadka zawsze była niezwykła i bardzo ważna w życiu każdej rodziny. Dziadkowie wnosili ze sobą miłość, dobroć, czułość, tradycję i niezliczoną ilość opowieści o świecie, w którym dorastali. Dzisiejsi dziadkowie różnią się trochę od wizerunku pojawiającego się choćby w książkach dla dzieci. Babcie często są jeszcze aktywne zawodowo, energiczne, pełne pasji, dziadkowie podróżują, uprawiają sport. Zmienia się tempo życia, oczekiwania, ale pozostaje to, co zawsze było i jest najważniejsze – miłość, oddanie i troska o wnuki. Nie da się dzisiaj wycenić wartości dziadka i babci. To jedne z ważniejszych „instytucji” funkcjonujących w rodzinie. Często dzięki nim młodzi ludzie mają szansę na nawiązanie mocnych, trwałych więzi a rodzice na podjęcie ciekawej pracy.


„To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.”

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI

    Rudolph Giuliani (burmistrz Nowego Jorku w latach 1994-2001)

Święto Babci i Dziadka to wyjątkowa data w naszych kalendarzach. Dzisiaj nietrudno o wyszukanie oryginalnego prezentu dla ukochanych osób. Firmy – te stacjonarne i internetowe ścigają się wręcz z prezentowaniem wyjątkowych ofert dla naszych seniorów. Zastanówmy się jednak, czy istnieje coś cenniejszego od wspólnego czasu, dobrej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha, który pojawia się jednocześnie na twarzy wnucząt oraz babci i dziadka?

Mistrzostwa Dwóch Pokoleń to długa tradycja PSP nr 8 w Brzegu. W tegorocznej – XXIII już odsłonie imprezy – nie zabrakło uśmiechu, a także zdrowej rywalizacji, pracy zespołowej i tak ważnych – wspólnych chwil, które łączą pokolenia. 9 stycznia na sali sportowej Ósemki salwom śmiechu i głośnym okrzykom towarzyszył wesoły doping ze strony uczniów, rodziców, nauczycieli i ukochanych dziadków.

W tym wyjątkowym dniu Ósemka gościła Burmistrza Brzegu – pana Jerzego Wrębiaka, który przedstawił się wszystkim jako nowo upieczony dziadek oraz panią Magdalenę Kłodę – kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej przy BSSM w Brzegu. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor PSP nr 8 w Brzegu – pani Lucyna Bończak. Podkreśliła ona, że największą wartością jest rodzina, przypomniała jak czułe są kolana babci i jak nieocenione – złote serce dziadka. W pogodny nastrój wprowadziła wszystkich pani Daria Maryszczak – psycholog PSP nr 8, zachęcając wszystkich do odśpiewania piosenki: „Więc chodź, pomaluj mój świat”. Rywalizację zainaugurował pan Burmistrz, próbując swoich sił, zresztą z powodzeniem, w zabawie rzucania lotkami do balonów.

Do udziału w tegorocznych mistrzostwach zgłosiło się 25 par seniorów wraz ze swoimi wnukami, które tak jak w latach poprzednich zacięcie rywalizowały w dziesięciu konkurencjach. Nad przebiegiem spotkania czuwali, jak co roku – pan Zbigniew Marciniak i pani Agnieszka Wietrzyńska, nauczyciele Ósemki. Tegoroczne zmagania, które przez wiele dni i nocy wymyślał i notował wspomniany Zbigniew Marciniak, sprawiły wszystkim wiele radości. Obejmowały one szereg ciekawych zabaw, nad którymi czuwały profesjonalnie przygotowane i zawsze chętne do pomocy – uczennice i absolwentki Ósemki. Nie zabrakło wspomnianego już rzucania lotkami do balonów, budowania studni z drewnianych patyczków, łowienia rybek i kręgli. Babcie mogły przypomnieć wnuczkom, jak wiesza się pranie i jak z makaronu wyczarować piękny i długi naszyjnik.  Dziadkowie mieli szansę pochwalić się smykałką majsterkowicza – wspaniale poradzili sobie w konkurencji polegającej na dopasowaniu śrubek i nakrętek do odpowiednich otworów.  Wnuczkowie nie pozostawali wcale w tyle. Były również prace dla młodych konstruktorów, a także tak lubiana zabawa nazywana Kopciuszkiem, w której należało oddzielić od siebie trzy rodzaje ziaren. Świetnie sprawdziły się w nim sprawne, małe rączki wnuczków i doskonały wzrok dziadków.

W tym roku rywalizacja była bardzo zacięta i dopiero po wykonaniu wszystkich zadań można było wyłonić najlepszą parę, która jako jedyna uzyskała 28 punktów.  Zwycięzcami XXIII Mistrzostw Dwóch Pokoleń zostali w tym roku: pan  Janusz Koronkiewicz z wnuczką Anastazją Łukaszów – uczennicą klasy 4c. To do nich powędrował Puchar Mistrzostw.

Pozostali uczestnicy nie czuli się jednak przegrani. Dziadkowie i babcie z wypiekami na twarzy ściskali swoich młodszych partnerów, zadowolonych z ukończenia wszystkich konkurencji i uzyskania wysokich lokat. Jak co roku, każda para otrzymała okolicznościowy dyplom i słodką niespodziankę. Gratulacjom, wspólnym zdjęciom i wesołym komentarzom nie było końca. Mistrzostwa od dwudziestu trzech lat pokazują, że mimo różnic pokoleniowych, można ze sobą współpracować i uczyć się od siebie nawzajem. Relacje, które dzisiaj zbudują młodzi ludzie, będą procentowały w całym ich życiu.

Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w zabawie. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy zdrowia, energii i poczucia humoru. Jesteście nam wszystkim bardzo potrzebni.

Do zobaczenia za rok!

Weronika Tworowska

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA