Sukces uczennic II LO

0

Marta Kubica i Dominika Warzycha zajęły 5 miejsce w finale Drużynowych Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym.

W eliminacjach grupowych dziewczyny zajęły trzecie miejsce, co dało awans do meczu o 5 lokatę. W tym spotkaniu Marta i Dominika pokonały koleżanki z Kędzierzyna-Koźla 3:1.

To historyczny sukces, bowiem nigdy wcześniej uczennice II LO nie awansowały do finału szkolnych rozgrywek drużynowych w tej dyscyplinie sportu. Wcześniej medale w tych rozgrywkach zdobywał dla II LO Grzegorz Omelan (jeden brązowy i dwa złote w turniejach indywidualnych w latach 1993-1995), dziś nauczyciel języka angielskiego w tej szkole.

Warto nadmienić, że II LO jest jedyną szkołą w Brzegu, w której odbywają się regularne treningi tenisa stołowego przeznaczone tylko dla uczniów. Prowadzi je Grzegorz Omelan, jedyny brzeski nauczyciel posiadający uprawnienia do trenowania tej dyscypliny olimpijskiej.