Imponujący debiut w konkursie recytatorskim

0

Dawid Jaworski uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu wziął udział w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Słowem malowane – Wandy Opowieści” w Opolu. Recytował wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Mysia mowa”, trudny dykcyjnie i wymagający dużej ekspresji aktorskiej.


Dla Dawida była to pierwsza taka przygoda artystyczna i ogromne wyzwanie. Uczestnictwo w konkursie ma ogromny wpływ na pokonywanie własnych słabości i otwieranie się na otaczającą rzeczywistość. Służy rozwijaniu uzdolnień uczniów oraz realizację marzeń artystycznych. Sprzyja integracji. Konkurencja była bardzo duża, rywalizowali ze sobą uczniowie z Namysłowa, Kup, Kędzierzyna-Koźla, Grodkowa, Kluczborka, Kadłuba, Głogówka, Opola i Brzegu.

Dawid Jaworski w dostojnym stroju Króla Myszy z Myszykiszek wspaniale wyrecytował utwór, dystansując wielu konkurentów i zajął II miejsce w województwie w swojej grupie wiekowej. Zebrał wielkie owacje, udzielił obszernego wywiadu dla Radio Opole, zachwalając szkołę i nauczycielkę oraz konkurs a także opisując jak pokonał tremę. Radości i dumy nie było końca, emocje rozpierały młodego artystę, jego bliskich i uczących. Jak wspaniale jest tworzyć. A to zapewne początek kariery.

JMB