Malwina Linkowska na podium

0

Uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Malwina Linkowska (opiekun Beata Rudyk) kolejny już raz pokazała, że ma wielki talent. 11 maja 2018 r. zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Sacrum w poezji”, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach.


Celem konkursu było m.in.: uwrażliwienie młodzieży na piękno poezji religijnej oraz poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w duchowym życiu człowieka. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa opolskiego.

W tegorocznej edycji uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum. W kategorii 4- 6 naszą szkołę reprezentowała Malwina Linkowska (kl. 6 B), która zachwyciła jury niezwykłą dojrzałością, znakomitą interpretacją tekstu i ogólnym wyrazem artystycznym. Natomiast w drugiej kategorii wystąpiła Monika Zawistowska (kl. 7A).

Równie pięknie zaprezentowała się na scenie, zachwycając kulturą słowa i doborem odpowiedniego tekstu. Niestety, nie udało się jej stanąć na podium. Warto wspomnieć, że w zacnym gronie jurorów zasiadły: zakopiańska poetka Teresa Bachleda – Kominek z rodu Gąsieniców oraz Barbara Lach, aktorka Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Obradom przewodniczyła Adriana Jarosz – poetka i pedagog. Całość konkursu uświetniły występy artystyczne uczniów chróścickiej szkoły.

Na zakończenie zwycięzcy w poszczególnych kategoriach jeszcze raz zaprezentowali się na scenie przed całą społecznością szkolną i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Naszym uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Rudyk