Mali wielcy artyści opolszczyzny

0

Uczniowie recytatorzy z Zespołu Szkół specjalnych w Brzegu wzięli udział w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „ Słowem malowane- Wandy Opowieści” w Opolu. Prezentowali wiersze Wandy Chotomskiej w różnych odsłonach scenicznych, kostiumach i charakteryzacjach.


Udział w konkursie ma ogromny wpływ na rozwijanie uzdolnień uczniów oraz realizację ich indywidualnych marzeń artystycznych, pokonywanie własnych słabości i otwieranie się na otaczający świat i ludzi. W artystycznej rywalizacji wzięli udział uczniowie ze szkół z Namysłowa, Kup, Kędzierzyna-Koźla, Grodkowa, Kluczborka, Kadłuba, Głogówka , Opola i Brzegu- więc konkurencja była bardzo duża. Trema towarzyszyła wielu artystom. Wspólnie spędzony czas, oglądanie występów muzycznych, teatralnych rówieśników oraz nauczycieli, udział w zabawach muzyczno-ruchowych zintegrowało środowiska i ułatwiło wzajemne poznanie. Dobra zabawa i wielkie sukcesy małych ludzi to było to! Ogrom pracy nauczycieli, rodziców i wytrwałość dzieci przyniosły imponujące efekty.

Sandra Kalinka – I miejsce w kategorii uczniowie 7-11 lat

Natalia Sidło- I miejsce w kategorii uczniowie 12-15 lat

Bartosz Rempała- II miejsce w kategorii uczniowie 7-11 lat

Mateusz Pinda- wyróżnienie –bohater sceny

Magdalena Kamińska- za udział

Anna Orzeł- za udział

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy oraz ciepły posiłek.

Serdeczne podziękowania za współtworzenie wizji artystycznych dla naszych koleżanek, rodziców i pani Zuzi Barańskiej za opiekę a BRSDN „ Troska” i Radzie Rodziców ZSS za wymierną pomoc. A pani Magdzie Krocz za owocną współpracę.

Organizator wyjazdu: Jolanta Mielniczek- Boszkiewicz