Dzień kariery po raz drugi w PSP6

0

10 maja br w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu odbył się po raz drugi w tym roku szkolnym Dzień Kariery w ramach innowacji pedagogicznej „Brzeski system doradztwa edukacyjno – zawodowego – od przedszkola do gimnazjum”. Dzień ten zawsze w naszej szkole pełen jest atrakcji i wspaniałych prezentacji. Uczniów klas najmłodszych ponownie odwiedzili członkowie Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu Opolskiego. Ich niesamowite warsztaty pt. „Gdzie taniej – na łące czy w aptece?” pokazały dzieciom, jak wiele możliwości kryje się w przyrodzie, jak dużo wartości mają zioła i rośliny, które możemy spotkać praktycznie wszędzie wokół nas.


Równie atrakcyjne były zajęcia prowadzone przez Studenckie Archeologiczne Koło Naukowe Uniwersytetu Opolskiego – „Edukacja finansowa z wykorzystaniem gier średniowiecznych i współczesnych”. Ich przedstawiciele zapoznali dzieci ze średniowiecznymi zwyczajami i strojami. Uczniowie mogli na własnej skórze poczuć klimat tamtej epoki, przymierzyć stroje, nakrycia głowy i zbroje.

Klasy starsze równie aktywnie i atrakcyjnie spędziły ten dzień. Pan Marek Matyjaszczyk, zastępca dyrektora Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, a prywatnie podróżnik, szczególnie zafascynowany Rosją, przedstawił klasom szóstym fragmenty swojej podróży do tegoż właśnie kraju. Opowiadał o pięknie niniejszego regionu, niesamowitej przyrodzie i mieszkańcach.

Klasy siódme miały spotkanie z przedstawicielką Zakładu Ubezpieczeń Społecznych panią Wiolettą Kozicką – Kruk. Wprowadziła ona uczniów w świat ZUS-u, opowiadając o tym, jak założyć konto oraz o konieczności odkładania stawek na przyszłą emeryturę.

Uczniów klas gimnazjalnych odwiedziła przedstawicielka banku PKO BP, pani Monika Plutarska, która opowiedziała klasom drugim jak założyć konto, jak oszczędzać i rozsądnie dysponować swoimi pieniędzmi. Natomiast klasy trzecie wysłuchały ciekawego wykładu pana Wojciecha Hnatkowskiego, kierownika Biura Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości o tym, co przed nimi najtrudniejsze – o wyborze zawodu.

Dzień ten pełen był również atrakcji plastycznych i umiejętności aktorskich. Klasy 1-3 musiały stworzyć projekt – logo SKO, klasy czwarte projekt szaty graficznej banknotu „Dziecięca waluta”. Logo – znak mojej firmy finansowej to z kolei zadanie dla klas piątych, a dla szóstych – logo – znak rozpoznawczy banku. Klasy siódme przygotowały genialne reklamy przeróżnych produktów, a uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum „Slogan reklamowy instytucji finansowej”. W każdej klasie najlepsze prace zostały nagrodzone.

Dzień Kariery szybko dobiegł końca. Wiemy jednak, że nie był to czas stracony. Wiele się nauczyliśmy i świetnie bawiliśmy. Dziękujemy!

Adriana Puzyniak