Kto czyta książki, żyje podwójnie

0

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu.


14 maja br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki. Odświętnie ubranych uczniów, ich wychowawców i dyrekcję przywitała pani Joanna Żołyńska -Janczyk – bibliotekarz, a zarazem organizator niniejszego wydarzenia.

Całość zaczęła się od wielkiej rozgrzewki, czyli zabawy słownej, polegającej na uzupełnieniu wyrazów w wierszyku „Berek na skwerku”. Następnie wspaniale zaprezentowano fragmenty książek, które znajdują się właśnie w naszej bibliotece. Potem młodzi aktorzy zaprosili nas na krótkie przedstawienie pt. „Przepraszam, czy ty jesteś czarownicą?”. W rolach głównych wystąpili: Hanna Dancewicz, Amelia Bonar, Nina Szczygielska, Michał Wadówka, Alina Wasiel, Zosia Hawrylów, Lena Żak, Hanna Jarząb, Karina Chlosta, Natasza Chlosta oraz Natalia Kruczek.

W końcu nadeszła najważniejsza chwila, na którą dzieci czekały z niecierpliwością, czyli pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Pani dyrektor, Anna Krokosz, z pomocą „magicznego ołówka” pomogła naszym najmłodszym kolegom wejść w świat czytelnictwa. Pierwszoklasiści otrzymali również drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz zakładki do książek, zrobione przez uczennicę klasy siódmej.

Kończąc, pani dyrektor podziękowała wszystkim pozostałym zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy – pani Honoracie Rodobolskiej odpowiedzialnej za aranżację muzyczną, Olimpii Kroczak za pomoc techniczną oraz niesamowitym młodym aktorom, bez których to wielkie wydarzenie nie byłoby tak atrakcyjne. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają ten cudowny dzień, bo przecież jest to ważna uroczystość dla każdego małego miłośnika książek.

Warsztaty dziennikarskie: Kinga Szambelan

opiekun: Adriana Puzyniak