Po raz kolejny królowa nauk w brzeskiej piątce

0

Jak co roku w maju Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Brzegu gościła w swoich murach najlepszych matematyków klas trzecich brzeskich szkół podstawowych. 17 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny uczniów klas III szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu.


Najzdolniejsi matematycy zebrali się w „Piątce”, aby wybrać spośród siebie najlepszych z najlepszych. Wszystkich uczestników przywitała Pani Dyrektor Beata Kulbaka życząc powodzenia trzecioklasistom i satysfakcji ich nauczycielom. Uczestnicy odświętnie ubrani o godzinie 9.00 zasiedli do wybranych przez siebie ławek, aby zmierzyć się z sześcioma zadaniami. Żeby zostać Mistrzem, musieli doskonale czytać, logicznie myśleć i poprawnie policzyć. W tym roku myślą przewodnią w ułożonych przez Panią Ewę Niemczyk zadań były finanse. Zmuszały one uczniów do przemyśleń, kombinacji, poszukiwań, podejmowania prób, dociekań, aby wykazać się znajomością matematyczno– finansową.

Tylko wytrwali i pracowici mieli możliwość poprawnie rozwiązać wszystkie zadania. Mistrzem Matematyki wśród trzecioklasistów miasta Brzegu został Ziemowit Krzykowski reprezentant PSP5, I Vice Mistrzem Jakub Malinowski z PSP5, a II Vice Mistrzami zostali Filip Niewęgłowski z PSP1 i Jakub Dopierała z PSP5. Prace uczestników sprawdzało Jury w składzie: Pani Małgorzata Domaracka, Pani Grażyna Sochacka, Pani Aneta Barcewicz, Pani Magdalena Łyczak, Pani Grażyna Sochacka, Pani Alicja Nowicka i Pani Ewa Niemczyk. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu oraz panującą przyjazną, serdeczną i miłą atmosferą czuwały organizatorki z PSP5, Alicja Nowicka, Ewa Niemczyk.

Uczestnicy otrzymali prezenty ufundowane przez Burmistrza Brzegu, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali od organizatorów statuetki „Mądre Sowy”. Gratulujemy wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom. Życzymy sukcesów w kolejnych latach.