Znam swoją szkołę – Dzień Technika na Słowiańskiej

0

Po raz 11 szkoła na Słowiańskiej obchodziła popularny Dzień Technika. Pogoda chyba nas lubi, bo kolejny rok mogliśmy świętować na powietrzu. Tradycyjnie w ten dzień otwieramy szkołę dla wielu gości – przyszłych uczniów i potencjalnych pracodawców. Są z nami też przyjaciele – Warsztaty Terapii Zajęciowej. Strażacy z OSP w Michałowicach opowiadali o pracy, a w czasie pokazu pierwszej pomocy przypomnieli jej zasady. Swoje stanowisko miała też brzeska Policja.


W drzwiach szkoły wszystkich witał ludzik zbudowany przez elektryków i odbywał się pokaz możliwości robota wykonanego wspólnie przez elektryków i informatyków. Każdy z zawodów miał okazję się zaprezentować w wielu konkurencjach: elektrycy, mechanicy, hotelarze, obsługa turystyczna, technolog żywności, informatyk, handlowcy. Były też stanowiska kierunków, które w naszej szkole są nowością, nauka w nich rozpocznie się od września: technik żywienia i usług gastronomicznych z elementami dietetyki, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji.

Uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych i zawodowych. Trzeba było się wykazać pomysłowością oraz rzetelną wiedzą związaną z danym zawodem, ale także z historią i codziennością szkoły. Atrakcji było wiele, nie sposób ich wszystkich wymienić i opisać. Dzień Technika w rywalizacji zawodów, kolejny raz, wygrali reprezentanci technikum handlowego, drugie miejsce zajęło technikum technologii żywności, trzecie technikum informatyczne.

Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Takie chwile są zawsze okazją do spojrzenia na  szkołę w inny sposób, dają możliwość wzajemnego poznania się w niecodziennych sytuacjach, integracji, współpracy, nauki przez zabawę. Zapraszamy już dzisiaj na Dzień Technika za rok i po prostu zapraszamy na Słowiańską. Słowiańska – tam idę!

Elżbieta Mykicka