Uczennica I LO w Brzegu „pokazała język” i zwyciężyła!

0

W dniach 14 – 15.06.2018r. uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu Weronika Rodobolska i Marta Górska brały udział w finale XVIII edycji  konkursu językowego „Pokaż nam język”. Organizatorem konkursu była Wyższa Szkoła Bankowa, a tegoroczny konkurs odbył się w Poznaniu.


Finał konkursu przebiegał dwuetapowo: w pisemnej części zadaniem uczniów było napisanie eseju w języku obcym (limit słów 220 – 260 słów) na temat:  „Wolność kocham i rozumiem. Czym jest wolność dla młodego pokolenia?” Następnie spośród 25 uczestników konkursu komisja wyłoniła 5 uczniów z największą ilością punktów po części pisemnej. Wśród finalistów dopuszczonych do drugiego etapu znalazła się Weronika Rodobolska, która brała udział w konkursie w języku niemieckim. Ostatnim etapem sprawdzenia wiedzy i umiejętności językowych była debata moderowana, której temat brzmiał: „Co różni młodych Polaków od pokolenia ich rodziców i dziadków. Czy tak samo rozumieją wolność?” Weronika doskonale poradziła sobie z tematem, który potraktowała wieloaspektowo, co na pewno zadecydowało o jej spektakularnym zwycięstwie.

Najlepsza wśród najlepszych zdobyła indeks Wyższej Szkoły Bankowej z opłaconym czesnym na cały rok na wybranym przez siebie kierunku, bon do empiku o wartości 700 zł oraz słownik języka niemieckiego.

Warto nadmienić, że ta sama uczennica ma już na swoim koncie tytuł finalisty Olimpiady Języka Niemieckiego i Olimpiady Interpunkcyjnej, a teraz przyszedł czas na upragniony tytuł laureata, czego grono pedagogiczne I LO serdecznie gratuluje.

Anna Sobutka
n – lka j. niemieckiego
w I LO