mPotęga po raz drugi w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim

0

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie oddziałów gimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w edukacyjnym programie grantowym pn. „Matematyka jak kurz – jest wszędzie i już!”, finansowanym przez Fundację mBanku.


Na realizację całego przedsięwzięcia szkoła otrzymała 8 tys. złotych. Podsumowanie działań odbyło się w Warszawie i połączone było z biciem Rekordu Guinnessa w najdłuższym rozwinięciu liczby pi. Wyjazd uczniów do stolicy mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu lewińskiej firmy Strunobet-Migacz  Sp. z o. o.

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2018/19 będziemy realizować aż dwa programy grantowe:
1. „(Po) lubię matmę XD!” – adresatami działań są uczniowie klas 4 – 6;
2. „Rozkminić matmę!” – adresatami działań są uczniowie klas 7 – 8 oraz oddziałów gimnazjalnych.

Projekty zostały nagrodzone w konkursie grantowym i otrzymały dofinansowanie odpowiednio 5000 zł oraz 8000 zł. Warto wspomnieć, że w tegorocznej V edycji konkursu nagrodzono łącznie 185 najciekawszych projektów matematycznych, komisja konkursowa wybrała je spośród 598 zgłoszeń. mFundacja przekazała ponad milion zł na ich realizację.
Na uczniów i ich rodziców czeka wiele atrakcji, m. in. gry terenowe, warsztaty, turnieje, konkursy i … (więcej szczegółów nie zdradzamy, też lubimy niespodzianki).
Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki!

Anna Dobrowolska-Urbanek
Iwona Kasprzak
nauczycielki matematyki PSP w Lewinie Brzeskim