Zdrowa Jesień w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Brzegu

0
fot. PP nr 4

Jesień w „Czwórce” obfituje w bardzo ważne wydarzenia. Najlepszym tego przykładem może być wrześniowa wycieczka do gospodarstwa Agroturystycznego w Biadaczu. Dzieci z najstarszych grup wzięły udział w zajęć pt. „Od ziarenka do bochenka”, dzięki którym dowiedziały się – jak powstaje zdrowy chlebek.


Poznaliśmy pracę na roli, warzywa uprawiane w ogrodach, znacznie roślin dla życia człowieka, a nawet doiliśmy kozy. Właściciel gospodarstwa opowiedział nam, jak zdrowo się odżywiać i ekologicznie uprawiać żywność. Pokazał dzieciom ule, w których pszczoły wytwarzają zdrowy i pyszny miód. Na koniec zabrał przedszkolaków wozem do lasu na wycieczkę. To była świetna lekcja i przygoda.

Kilka dni później do przedszkola zawitała „Jesień”. Z tej okazji kadra nauczycielska przygotowała dla dzieci jesienne przedstawienie. Przedszkolaki miały okazje spróbować darów „złotej” pory roku, czyli pysznych owoców z ekologicznych upraw.
W naszej placówce dbamy o zdrowe odżywianie. W tym celu nauczyciele przygotowali prozdrowotne zajęcia, podczas których dzieci same wykonywały soki z marchewki i jabłek oraz musy, m.in. z jarmużu i bananów.

Najstarsze grupy wzięły również udział w zajęciach o przetworach przygotowanych na zimę przez nasze babcie i mamusie. Próbowaliśmy różnych konfitur, dżemów, ogórków i soków naturalnej produkcji. Rozmawialiśmy o tym, jak takie owoce i warzywa przygotować, by nie straciły walorów odżywczych. Było pysznie i wesoło.

Nie mogło także zabraknąć spacerów do parku, bo które dziecko nie lubi zbierać kasztanów? A jak kasztany, to piękne prace plastyczne i kasztanowe ludziki. Sezon jesienny uważamy wiec oficjalnie za otwarty. A całej naszej społeczności przedszkolnej i czytelnikom życzymy pięknej, zdrowej i złotej Polskiej Jesieni.