Wizyta leśników w PP3

0
Reklama
Reklama
Reklama

W czwartek 20 listopada, powitaliśmy zaprzyjaźnionych leśników w grupie 4-latków w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Brzegu. Goście – leśnicy z Nadleśnictwa Brzeg i  Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Brzegu – pani Halinka Nawrocka-Bloch i pan Łukasz Bloch to także rodzice naszego wychowanka. Przyjęli nasze zaproszenie i przygotowali dla nas  zajęcia multimedialne na temat lasu, życia w lesie i korzyści jakie nam przynosi przyroda.


W spotkaniu wykorzystano obrazkowy film edukacyjny z którego dzieci dowiedziały się co pozyskujemy z lasu , jak wygląda proces wzrostu drzew, jak długo rośnie las, jak należy się w nim zachowywać. Zajęcia dostarczyły wyczerpującej wiedzy przyrodniczej, utrwaliły już wcześniej nabyte wiadomości. Dzieci  były tak zafascynowane wizytą naszych gości, że trudno im było opanować swoją cierpliwość, zwłaszcza przy odpowiadaniu na pytania. Każdy chciał być pierwszy i odpowiedzieć jak najlepiej. Nasze dzieci chętnie się zgłaszały, odpowiadały trafnie i pewne swoich wiadomości. Mogły się pochwalić jakie znają drzewa iglaste i liściaste.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Pan Łukasz pokazał dzieciom na przyniesionym przez siebie kawałku drewna, w jaki sposób możemy policzyć ile drzewo ma lat, jak z każdym rokiem rośnie i zmienia objętość. Oczywiście mogliśmy też powąchać jak pachnie las i żywica. Cała wizyta przepleciona była rozmową z dziećmi, pokazem ilustracji i okazów naturalnych. Przypomnieliśmy sobie jakie zwierzęta żyją w lesie, które z nich zasypiają na zimę, jakie grzyby i owoce zbieramy w lesie . Poznaliśmy też pracę innych ludzi pracujących i dbających o bezpieczeństwo w lesie. Goście zaprezentowali nam piękny odświętny strój – mundur leśnika, a także codzienny ubiór do pracy w lesie. Dowiedzieliśmy się które drzewa przeznaczone są do dalszej przeróbki np. na deski, meble, zabawki i co dzieje się ze starymi drzewami, z których już nic nie można zrobić. Tak urozmaicony dzień zakończyliśmy podziękowaniami.

Dzieci podziękowały, tak jak tylko umiały najpiękniej piosenką i wierszem. Na pamiątkę otrzymały upominki od naszych niecodziennych gości. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za te bogate i pożyteczne spotkanie, za trud włożony w  przygotowanie i spędzony wspólnie czas, wiemy jak trudno jest przekazać tyle wyczerpujących wiadomości w krótkim czasie tak aktywnej grupie przedszkolaków. Dziękujemy i zapraszamy w przyszłości!

Dzieci z grupy II i pani M.Macierzyńska

IMG_1059 IMG_1053 IMG_1052 IMG_1046 IMG_1042 IMG_1040 IMG_1036

Reklama
Reklama