Niezwykłe pasowanie w „trójce”

0
Reklama
Reklama

4 listopada w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Brzegu, Dyrektor Urszula Siwek przyjęła do grona pełnoprawnych starszaków i przedszkolaków dzieci z grupy „Mróweczek”.


 

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Samo pasowanie to krótka chwila: ołówek, formułka i dyplom. Pomyślicie – standardowo. Jednak nie w tym przedszkolu. Panie: Ania, Ewa, Dorota i Agata, zadbały aby ten moment, dzień, chwila pozostały na długi czas w pamięci dzieci, rodziców i zgromadzonych gości.

Wszystkich przywitała Pani Jesień, która została zaproszona do udziału i oglądania jarzynowego teatrzyku niespodzianki w wykonaniu rodziców przedszkolaków. Na sali zapanowała cisza, po trzecim gongu rozpoczął się teatrzyk pt. „Król Ziemniak”. Dzieci były pod wielkim wrażeniem. Po skończonym teatrzyku czekało już pierwsze zadanie polegające na odgadnięciu, kto z rodziców grał w teatrzyku daną postać. Śmiech, radość i duma w oczach dzieci zapanowała na sali. Gdy tylko wszyscy odgadli aktorów, Pani Jesień rozpoczęła zabawę z zagadkami  i rebusami. Były piosenki i tańce. Już myśleliśmy, że to koniec naszego wspólnego spotkania, gdy okazało się, że w sali czeka na nas specjalne zadanie. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami przy użyciu dostępnych materiałów i inwencji twórczej tworzyli cuda i cudeńka z jarzyn i owoców. Dzięki temu powstała śliczna jarzynowa armia „Króla Ziemniaka”.

Dzieci wiedziały, że będzie pasowanie, nic więcej.  Wyrecytowały wierszyki, razem śpiewały piosenki, ale nikt nie spodziewał się tak odmiennego i kreatywnego pasowania w oprawie jarzynowej. Rodzice byli dumni i zadowoleni. Życzymy aby w każdym przedszkolu w taki sposób wpływano na pozytywny rozwój dzieci.

MAGDALENA KŁODA – mama Gracjana

Reklama
Reklama