Dzień Niepodległości w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Brzegu

0
Reklama
Reklama
Reklama

10 listopada w Przedszkolu Publicznym Nr 3, odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości (11 listopada). Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego – Mazurka Dąbrowskiego, dzieci z grupy III „MOTYLKI” pod opieką pani Marty Macierzyńskiej zaprezentowały program artystyczny.


Szacunek i miłość do Ojczyzny przedszkolaki wyraziły poprzez recytację wierszy, tańce narodowe i pieśni o charakterze patriotycznym. W występie wzięła również udział grupa II „MISIE”, która wyrecytowała „Katechizm polskiego dziecka”. Galowe stroje, biało czerwone akcenty oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę. W uroczystości wzięły udział wszystkie grupy wiekowe, pracownicy przedszkola, rodzice, dziadkowie. Swoją obecnością akademię uhonorowali zaproszeni goście: pan dr. Jan Majewski – żołnierz Armii Krajowej oraz oficer Jednostki Wojskowej w Brzegu, którzy wzbudzili zachwyt i zdziwienie u przedszkolaków. Po występie mali aktorzy otrzymali zasłużone brawa, a starsze grupy spotkały się z gośćmi, od których dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o pracy żołnierza.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci wszystkich przedszkolaków. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach uczymy dzieci patriotyzmu: miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji i symboli narodowych.

A.Grzegorzewska
nauczycielka PP Nr 3

Reklama
Reklama