Rodzice i dzieci z grupy I w PP3 w Brzegu bawią się wspólnie podczas otwartych zajęć ruchowych „Gimnastyka dla dorosłych i dla smyka”

0
Reklama
Reklama
Reklama

W dniu 13.05.2014r. w grupie I, podobnie jak w I półroczu, odbyły się zajęcia dla rodziców z udziałem dzieci.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

 Wspólne zabawy ruchowe z najbliższymi są wielką radością dla naszych dzieci. Gdy mama lub tata pojawia się w przedszkolu i bawi się wspólnie ze swoim dzieckiem, na twarzach naszych wychowanków pojawia się duma i promienny uśmiech. Zajęcia oparte zostały na kilku znanych metodach autorskich: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, R. Labana,elementy metody Denissona, masażyki, pedagogika zabawy z chustą animacyjną. Wszystkie wywodzą się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych
w kontakcie z dorosłym — tzw. „baraszkowanie pojawiające się we wczesnym dzieciństwie”. Dzięki zastosowanym ćwiczeniom dzieci, uczą się świadomości własnego ciała, odnajdują się w przestrzeni indywidualnie i z uczestnikami, czują się swobodnie, nie obawiają się otoczenia. Stają się mniej zahamowane i bardziej otwarte na sytuacje problemowe. Metody te pozwalają dzieciom poznać swoje ciało, kontrolować jego ruchy, ułatwiają też nawiązywanie kontaktów, uczą empatii. Przez cały czas towarzyszyła nam radosna atmosfera zabawy współgrająca z zaspokojeniem potrzeb: bezpieczeństwa, rozwoju, w tym potrzeb społecznych i poznawczych.
Tekst: Marta M.

 

Reklama
Reklama
Reklama