O ludziach z pasją

0

 

14 grudnia 2016 roku uczniowie klasy I B gimnazjum mieli okazję gościć na swoich zajęciach wyjątkowe osoby – Rafała Walasa oraz  YaWen Tsai.


Pan Rafał to absolwent naszej szkoły, mieszkający od 10 lat w Glasgow  w Szkocji. Obecnie jest studentem University West of Scotland. Ukończył też prestiżowe Fitness, Health and Exercise Glasgow City College. Jego zainteresowania związane są ze sportem – trenuje aikido, dużo czasu spędza na basenie, osiągając coraz lepsze wyniki w pływaniu. Naszego gościa od lat fascynuje kultura tak egzotycznych dla nas krajów jak Japonia, Chiny czy Indie.

Lubi przebywać z mieszkańcami tych rejonów, by zdobywać w ten sposób wiedzę o ich kulturze, tradycji, języku. Co ciekawe, pan Rafał skutecznie podejmuje próby nauczenia się  języka chińskiego. W spotkaniu z nami uczestniczyła również pochodząca Tajwanu mieszkanka miasta Kaohsiung. YaWen Tsai ukończyła studia w zakresie International Marketing w Tajwanie i Wielkiej Brytanii. Oboje naszych gości to osoby nietuzinkowe, ciekawe świata, potrafiące niezwykle barwnie opowiadać o swoim życiu i hobby. YaWen przybliżyła nam kulturę ludzi żyjących na Taiwanie, ich obyczaje, potrawy, kulturę. Pan Rafał przekazał wskazówki, jak osiągnąć sportowy sukces i co on oznacza z psychologicznego punktu widzenia.  Zajęcia były prowadzone w języku angielskim, mieliśmy więc możliwość sprawdzenia swoich umiejętności posługiwania nim i wydaje się nam, że nieźle sobie poradziliśmy.

Spotkanie było wyjątkowe, odwiedzili nas ludzie pełni optymizmu, radośni, potrafiący zarazić słuchaczy swoimi  pasjami i zachęcić  ich do spełniania marzeń. Podkreślali, że w osiąganiu wytyczonego celu niezwykle ważne jest pokonywanie trudności, a to wymaga dużo wysiłku i samozaparcia.

Uczniowie klasy 1B