DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 3 W BRZEGU

0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W przededniu IX Brzeskiego Festiwalu Gier Planszowych w Ratuszu w Brzegu , odbył się w naszym przedszkolu, w grupie Motylki, dzień gier planszowych, jedna z propozycji spędzania wolnego czasu niezwykła w sensie rozwijania umysłu oraz atrakcyjności w gronie rodziny i przyjaciół.


Gry są ważnym i wiodącym środkiem kształtowania odpowiednich postaw u dzieci. Pełnią między innymi funkcję kształcącą, poznawczą, motywacyjną, integracyjną, wychowawczą i terapeutyczną. Szczególną rolę pełnią zaś gry planszowe, które rozwijają dziecięcą sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Usprawniają mowę, wzbogacają zasoby językowe, wpływają na doskonalenie umiejętności matematycznych i rozwijają zainteresowania.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

W środę 08 lutego 2017 roku w sali 6 latków zorganizowane zostały ponumerowane stanowiska z przygotowanymi grami planszowymi, wśród których były między innymi: warcaby, szachy, ,,Kółko i krzyżyk”, ,,Niesforne małpki”, ,,Kolorowo”, ,,Wielka przygoda Tomka” i inne. Dzieci mogły dokonywać ich wyboru oraz wybierać partnerów do gry, a wyniki były notowane na tablicy pod czujnym okiem sędziego. Przedszkolaki poznały radość współzawodnictwa, wielorakość gier planszowych oraz zasady korzystania z nich. Rozgrywki potraktowały bardzo poważnie, z zaangażowaniem doprowadzały grę do końca godząc się z jej wynikiem. W bardzo otwarty sposób komunikowały się ze sobą, ustępując sobie wzajemnie miejsca po to aby wszystkie dzieci mogły być uczestnikami atrakcyjnie spędzonego czasu. Nie zabrakło oczywiście emocji, zdrowej rywalizacji i zabawy. W tych rozgrywkach wszystkie dzieci były zwycięzcami i otrzymały symboliczne medale ,,Mistrz gier planszowych”. Po tak spędzonym dniu i treningu na pewno nie jeden z przedszkolaków będzie zwycięskim uczestnikiem zbliżającego się Festiwalu Gier Planszowych w Ratuszu, do którego zachęcam dzieci wraz z ich rodzicami.

Ewa Tarczyńska

Reklama
Reklama
Reklama