Nie tylko „Cecylia poznaje ważek zwyczaje” uczniowie Ósemki też

0
Reklama
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość

„Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, nauka wydaje się kluczem do przetrwania. Zarówno dla naszej planety jak i nas samych jako narodu, oraz naszego dobrobytu i bezpieczeństwa. Nadszedł czas, byśmy znowu naukę zaczęli traktować jako jedną z najważniejszych dziedzin życia.” Dobra szkoła to kuźnia talentów. Nie tylko edukuje i wychowuje przyszłe pokolenia, ale rozbudza ciekawość poznawczą, rozwija pasje, odkrywa talenty. Dobry nauczyciel rozumie, że wiedza nie jest zamknięta w szkolnych murach, ale nas otacza. Dobry pedagog pokaże uczniom jak po nią sięgnąć.


Jednym z celów edukacji jest uwrażliwianie dzieci na piękno i wyjątkowość otaczającej nas przyrody. W świecie pełnym komputerów, smartfonów i tabletów niezwykle ważnym jest pokazać dzieciom, że istnieje bogaty świat, poza tym wirtualnym. Kipiący feerią barw, tętniący życiem, rozbrzmiewający szumem skrzydeł i dźwiękami natury. Dziś trzeba nauczyć dzieci jak go dostrzec. Podobnie jak należy uczyć je obcowania ze sztuką – fotografią, malarstwem, muzyką. Zdarza się, że jest możliwym połączenie obu tych form. 9.02.2017r w Galerii Sztuki Współczesnej Brzeskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy objazdowej zatytułowanej  „Ważki − zabójcy dwóch środowisk”. Organizatorem wystawy jest Muzeum Śląska Opolskiego. Do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zostały zaproszone dwa zespoły uczniowskie z wychowawcami z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 8 – klasy 5 b i 6 b. To była doskonała okazja dla uczniów by poszerzyć swą wiedzę, zarówno tę, dotyczącą tak fascynujących stworzeń jakimi są ważki, jak i tą, która dotyczy piękna otaczającej nasze miasto przyrody.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego

Mieliśmy okazję wysłuchać przepięknego koncertu zespołu kameralnego Filharmonii Opolskiej. Zaczarowane dźwięki fortepianu były prawdziwie magicznym wprowadzeniem do niezwykłego wykładu „Sekretne życie ważek” , który poprowadzili autorzy wystawy – Michał Wolny i Piotr Zabłocki. Panowie z pasją przedstawili młodym słuchaczom świat tych wspaniałych stworzeń – ich historię, umiejętności, zwyczaje, siedliska. Sprawili, że przestały być one jedynie nazwami z kart podręczników do przyrody. Po wykładzie dzieci miały okazję podziwiać gatunki ważek zatrzymane w stop klatce kolorowej fotografii. Zaprezentowane na wystawie zdjęcia urzekały bogactwem szczegółów i feerią barw. Zdawać by się mogło, że wystarczy wyciągnąć dłoń w ich kierunku, a zaraz przysiądzie na niej zabłąkana ważka . Co chwilę można było usłyszeć ciche okrzyki zdumienia, a na wszystkich twarzach rozkwitły uśmiechy. Na zakończenie tej wyjątkowej wizyty każdy uczeń otrzymał pięknie ilustrowany przez Sławomira Kiełbusa komiks „ Cecylia poznaje ważek zwyczaje”. Teraz pozostaje nam tylko czekać do wiosny….
Kalina Łukaszów

ważki

Reklama
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego