Rodzice w Przedszkolu Publicznym nr 3 czytają przedszkolakom

0
Reklama
Reklama
Reklama

Wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą popularyzującą czytelnictwo. Dlatego w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Brzegu w grupie II „Biedronki” cyklicznie odbywają się zajęcia „czytelnicze” z udziałem rodziców.


Rodzice wspólnie z dzieckiem wybierają ulubioną bajkę, następnie czytają ją całej grupie w przedszkolu. Po przeczytanej bajce rozmawiamy, dzieci odpowiadają na pytania, oceniają postępowanie głównych bohaterów. Podczas każdego spotkaniu z rodzicem wykonujemy ilustrację do przeczytanej bajki, z których na zakończenie akcji czytelniczej powstaną własnoręcznie zrobione książeczki.
Wspólne zajęcia dostarczają dzieciom i rodzicom dużo radości i frajdy, z pewnością nie jest to czas stracony. Literatura wywiera ogromny wpływ na rozwój emocjonalny dziecka, oddziaływuje na uczucia, wprowadza w świat fantazji, wyrabia codzienne nawyki.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Mądrze dobrana książka uczy przedszkolaka odróżniania dobra od zła, zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów, rozwija wrażliwość i empatię, jest nośnikiem wartości moralnych. Warto czytać dzieciom!

Danuta Rudnicka, Ewa Smolińska

Reklama
Reklama