POZNAJEMY ZAWÓD LEŚNIKA

0

W ramach realizacji Innowacji Brzeskiego Systemu Doradztwa Edukacyjno – Zawodowego „Od przedszkola do gimnazjum”, 10 kwietnia w Przedszkolu Publicznym Nr 3 w Brzegu odbyło się spotkanie z Panią Magdaleną Wincer – leśnikiem z Nadleśnictwa Brzeg. Uczestniczyła w nim grupa: „Pszczółek”, „Biedronek” oraz „Misiów”.


Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat drzew, ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym, uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Pani leśnik zaprezentowała przedszkolakom swój mundur wyjściowy i wyjaśniła na czym polega jej praca. Wykorzystując ciekawe plansze, obrazki, naturalne okazy, zagadki, opowiedziała o różnych gatunkach drzew, zwierzętach i ptakach  zamieszkujących las, o ich zwyczajach i potrzebach.

Przedszkolaki dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie. Musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających oraz przestrzegać zasad zachowania się w nim. Zajęcia te uświadomiły nam, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że wszyscy jesteśmy są za nią odpowiedzialni.  Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Madzi za ciekawe spotkanie i rozbudzenie w nas wrażliwości na piękno otaczającej przyrody.

A. Grzegorzewska