Młoda muzyka Powiatu Brzeskiego

0

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Józefa Elsnera w Brzegu wraz ze Stowarzyszeniem Wspierającym PSM w Brzegu zapraszają do udziału w koncercie, pt. „Młoda muzyka Powiatu Brzeskiego”. Co ważne, każdy w wieku 7-15 lat, kto uczy się grać na instrumencie lub śpiewać poza szkołą muzyczną będzie mógł w tym koncercie wystąpić. Trwa nabór zgłoszeń. Ruszają także zapisy do brzeskiej Szkoły Muzycznej na rok szkolny 2017/18.


„Młoda muzyka Powiatu Brzeskiego” to inicjatywa, której organizatorem jest Stowarzyszenie Wspierające Państwową Szkołę Muzyczną w Brzegu, a która zrealizowana i sfinansowana zostanie ze środków Powiatu Brzeskiego. Projekt zakłada organizację koncertu, w którym w formie przeglądu będą mogły zaprezentować się, uzdolnione wokalnie lub muzycznie, dzieci i młodzież, które nie pobierają nauk w żadnej ze szkół muzycznych. Osoby, które zgłoszą się do udziału w projekcie będą mogły wykonać jeden lub dwa utwory wokalne lub instrumentalne właśnie w murach PSM w Brzegu. Do koncertu zgłosić się mogą soliści oraz małe zespoły – składające się maksymalnie z 3 osób.

Aby zgłosić chęć udziału w koncercie należy wypełnić kartę zgłoszenia, którą znaleźć można na stronie www.psmbrzeg.pl (gdzie również dostępny jest regulamin) oraz przesłać na adres sekretariat@psmbrzeg.pl. Kartę można także złożyć w sekretariacie szkoły lub przesłać pocztą na adres: Państwowa Szkoła Muzyczna I st., ul. Piastowska 18, 49-300 Brzeg. Zgłoszenia należy przesyłać do 1. czerwca. Sam koncert odbędzie się 10. czerwca 2017 o godz. 15:00 w siedzibie szkoły.

Każdy z wykonawców powinien zgłosić do koncertu 2 piosenki lub utwory. Przy dużej ilości zgłoszeń organizator koncertu może jednak wybrać jeden utwór, który finalnie uczestnik wykona. Co ważne, każdy z uczestników będzie oceniany przez pedagogów szkoły. To niepowtarzalna szansa, by skonsultować swoje umiejętności, omówić występ i ewentualnie rozpocząć pracę nad rozwojem swoich pasji. Kto wie być może kolejny wielki talent już 10 czerwca dostrzeżony? Dodatkowo, każdy z uczestników otrzyma statuetkę „Wykonawca Młodej Muzyki Powiatu Brzeskiego 2017” oraz pamiątkowy dyplom.

Oprócz koncertu, brzeska Szkoła Muzyczna przygotowuje się także do nowego roku szkolnego 2017/2018. Przyjmowane są właśnie zapisy na kształcenie w cyklach: 6-letnim (dla dzieci w wieku 6-9 lat) oraz 4-letnim (dla dzieci w wieku 10-16 lat). Szkoła planuje otwarcie klas: fortepianu, skrzypiec, altówki, wiolonczeli, gitary, akordeonu, perkusji, fletu, saksofonu i trąbki. Zgłoszenia do szkoły przyjmuje sekretariat (dane adresowe wyżej).

Dodatkowo, zaplanowano także specjalne zajęcia przygotowawcze. Są one dedykowane dzieciom, które chciałyby rozpocząć naukę w Szkole Muzycznej w Brzegu. Zajęcia te odbędą się 26. maja 2017 o godz. 17:00 i 18:00. Punktem kulminacyjnym procesu rekrutacji do szkoły będą badania przydatności kandydatów, które odbędą się 29. maja od godziny 14:00.

W imieniu dyrekcji i grona pedagogicznego PSM w Brzegu serdecznie zapraszamy. Zachęcamy zarówno do zgłaszania się do koncertu „Młoda muzyka Powiatu Brzeskiego” jak i do zapisywania dzieci na zajęcia kształcenia muzycznego w Szkole Muzycznej. To zdecydowanie dobre miejsce by rozpocząć przygodę z muzyką, rozwijać swoje umiejętności artystyczne oraz wykształcić poczucie estetyki artystycznej i poznać piękno muzyki.

młodamuzyka (Kopiowanie) plakat (Kopiowanie)