Jarmark Bożonarodzeniowy w Powiecie Brzeskim

0

Rozpoczął się piękny okres przedświąteczny. Czas oczekiwania cudownych Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji Stowarzyszenie Przyjaznych Brzezinie „Kamień”, Proboszcz Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Brzezinie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu zorganizowali po raz pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Brzezinie.


Jarmark rozpoczął się uroczystą mszą świętą o godz. 12.00, w której uczestniczył m.in.: Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Wójt Gminy Skarbimierz Andrzej Pulit, licznie przybyli mieszkańcy Brzeziny oraz miejscowości powiatu brzeskiego.

Dla uczestników jarmarku organizatorzy przygotowali bardzo wiele atrakcji takich jak świąteczny poczęstunek, każdy mógł skosztować tradycyjnej kutii, ciast, czy wysłuchać koncertu o tematyce świątecznej. Wśród gości rozdawano bezpłatnie ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci, młodzież oraz dorosłych z naszego powiatu. Na jarmarku nie zabrakło oczywiście Mikołaja, rozdającego prezenty, z czego najbardziej ucieszyli się najmłodsi uczestnicy imprezy.

W organizację jarmarku włączyło się bardzo wielu mieszkańców Brzeziny i nie tylko. Jarmark dofinansowany został ze środków Powiatu Brzeskiego w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu kultury, poprzez organizację imprez i wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców powiatu.

Małgorzata Stanowska