Konferencja Pszczelarska

0

Na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyła się 3 marca Konferencja Pszczelarska zorganizowana przez Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Opolu. Uczestniczyli w niej m.in. parlamentarzyści Paweł Grabowski, Marek Jakubiak i Tomasz Kostuś, a także Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, który od wielu lat wspiera rodzimych pszczelarzy.


Podczas konferencji pszczelarze przedstawili problemy, z jakimi borykają się na co dzień w swoich pasiekach (choroby pszczół, opryski używane przez rolników, brak dotacji, bardzo wysokie ceny specjalistycznego sprzętu). Nie zabrakło również merytorycznych dyskusji, w których udział wzięli przedstawiciele różnych kół działających na terenie Opolszczyzny.

Podczas konferencji ze strony parlamentarzystów padła propozycja zorganizowania w sejmie spotkania środowisk pszczelarskich z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas którego przedstawione zostałyby propozycje rozwiązania pogłębiających się problemów dotyczących pszczelarstwa. Warto dodać, że owe problemy stanowią poważne zagrożenie dla człowieka i dotyczą nie tylko Polski, ale całego świata.