Wystawa „Bliskie Wspomnienia” pamięci prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

0

Muzeum Piastów Śląskich zaprasza do zwiedzania wystawy plenerowej pn. „Bliskie Wspomnienia”. Ekspozycja przedstawia fotografie z reportażu dokumentujące wizytę śp.  Lecha Kaczyńskiego Prezydenta RP w Brzegu z 2009 r.


Wystawa „Bliskie Wspomnienia” poświęcona jest Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej śp. Lechowi Aleksandrowi Kaczyńskiemu i wszystkim ofiarom katastrofy w Smoleńsku z dnia 10 kwietnia 2010 roku. Związana jest ona również z rocznicą wizyty Lecha Kaczyńskiego, który na zaproszenie Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego odwiedził powiat brzeski w roku 2009. Jej cel był bardzo szczytny bowiem wiązał się bezpośrednio z uhonorowaniem brzeżan biorących udział w „Wydarzeniach Brzeskich 1966 roku”, posadzeniem wspólnie z przedstawicielami „Rodzin Katyńskich” „Dębu Pamięci” w ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń – ocalić od zapomnienia”, a także oddaniem hołdu wszystkim ofiarom II wojny światowej.

Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia Muzeum. Znajduje się pod bramą główną Zamku. Fotografie będą eksponowane do 28 czerwce ich zwiedzenie jest bezpłatne. W imieniu organizatorów zapraszamy.