Krzyż Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę

2

W czwartek (5 stycznia) Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański gościł Janusza Głowika, który w ubiegłym miesiącu odebrał z rąk Wojewody Opolskiego Srebrny Krzyż Zasługi.


Janusz Głowik jest prezesem Oddziału Powiatowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Brzegu. Od wielu lat działa na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu brzeskiego. Organizacja, którą kieruje, oprócz działalności ratowniczej prowadzi także specjalistyczne kursy i szkolenia oraz szereg inicjatyw mających na celu uświadamianie dzieci i młodzieży o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą woda, a także popularyzujących naukę pierwszej pomocy.

Krzyż Zasługi to cywilne odznaczenie państwowe przyznawane osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom. Może być nadany także za ofiarną działalność publiczną oraz za ofiarne niesienie pomocy i działalność charytatywną.

W ubiegłym miesiącu Wojewoda Opolski odznaczył ponadto Medalem Złotym za Długoletnią Służbę Pawła Kozerskiego, Dyrektora Muzeum Piastów Śląskich, a Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę Michała Sieka, Opolskiego Kuratora Oświaty.

Cieszę się, że mamy w naszym powiecie ludzi, którzy otrzymują odznaczenia nadawane przez Prezydenta RP – mówi Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański. Odznaczenia bardzo prestiżowe, podkreślające ich profesjonalizm i poświęcenie w działaniu na rzecz społeczeństwa. Nie ma lepszej wizytówki powiatu niż takie właśnie osoby. Jestem bardzo szczęśliwy, że na co dzień mam okazję z nimi współpracować”.

K.Ł.

krzyz-zaslugi-janusz-glowik_brzeg24

  • Bałwanek

    Należałoby przyznać prestiżowe odznaczenia w profesjonalizmie dla towarzyszy piastujących stołki jak i służb porządkowych podlegających pod urząd miasta ..Mamy zimę a odśnieżone tereny miejskie byle jak byle gdzie byle co aby towarzysze na górze mieli spokój..Bóg zapłać serdeczne że doszedłem przez rynek szczęśliwie do domu …Aby medale błyszczały.Tylko nie wiem komu dziękować czy towarzyszom czy panu Bogu świętemu…

  • ratownik

    Janusz usmiechaj sie to wszystko dla naszego dobra.!