Krzyż Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę

2

W czwartek (5 stycznia) Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański gościł Janusza Głowika, który w ubiegłym miesiącu odebrał z rąk Wojewody Opolskiego Srebrny Krzyż Zasługi.


Janusz Głowik jest prezesem Oddziału Powiatowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Brzegu. Od wielu lat działa na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu brzeskiego. Organizacja, którą kieruje, oprócz działalności ratowniczej prowadzi także specjalistyczne kursy i szkolenia oraz szereg inicjatyw mających na celu uświadamianie dzieci i młodzieży o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą woda, a także popularyzujących naukę pierwszej pomocy.

Krzyż Zasługi to cywilne odznaczenie państwowe przyznawane osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom. Może być nadany także za ofiarną działalność publiczną oraz za ofiarne niesienie pomocy i działalność charytatywną.

W ubiegłym miesiącu Wojewoda Opolski odznaczył ponadto Medalem Złotym za Długoletnią Służbę Pawła Kozerskiego, Dyrektora Muzeum Piastów Śląskich, a Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę Michała Sieka, Opolskiego Kuratora Oświaty.

Cieszę się, że mamy w naszym powiecie ludzi, którzy otrzymują odznaczenia nadawane przez Prezydenta RP – mówi Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański. Odznaczenia bardzo prestiżowe, podkreślające ich profesjonalizm i poświęcenie w działaniu na rzecz społeczeństwa. Nie ma lepszej wizytówki powiatu niż takie właśnie osoby. Jestem bardzo szczęśliwy, że na co dzień mam okazję z nimi współpracować”.

K.Ł.

krzyz-zaslugi-janusz-glowik_brzeg24